Skip to main content

Stowarzyszenie Astrologów w Polsce
zaprasza na

VI Seminarium Historii Astrologii
16.02.2019
g. 15.00-18.00

wydarzenie w internecie

Zapraszamy wszystkich miłośników astrologii na VI Seminarium Historii Astrologii, które odbędzie się 16 lutego 2019 i będzie transmitowane przez Internet. Na seminarium wystąpią Jakub Kamiński z wykładem o astrologii w sztuce średniowiecza i renesansu, Izabela Podlaska-Konkel z wykładem o wpływie astrologii na formowanie się światopoglądu i systemu Carla Gustawa Junga i Miłosława Krogulska, która przedstawi sylwetkę astrologa Alana Leo i pokaże jego wpływ na formowanie się współczesnej astrologii.

Zapisy: zgłoszenia prosimy kierować na e-mail: iza.podlaska@gmail.com

Miejsce: internet, relacja na żywo, wysyłamy mailem linka do strony z transmisją (zgłoś się na e-mail: iza.podlaska@gmail.com)

Cena: bezpłatne dla członków stowarzyszenia, 25 zł dla niezrzeszonych (w opłatę wliczone jest jednodniowe członkostwo).

Wpłaty prosimy kierować na konto:
Stowarzyszenie Astrologów w Polsce
02-123 Warszawa, ul. Korotyńskiego 26/61
mBank
38 1140 2004 0000 3802 7783 5805

Dane do przelewu zagranicznego:
Numer IBAN: PL 38 1140 2004 0000 3802 7783 5805
numer BIC/SWIFT: BREXPLPWMBK

W opisie przelewu dopisz: Seminarium 16.02.2019

Red Flag of the The Red Book Liber Novus Carl G Jung_400

Aby uczestniczyć w seminarium musisz:
1) wysłać zgłoszenie na adres: iza.podlaska@gmail.com
2) zapłacić za uczestnictwo, jeśli nie jestem członkiem i nie masz zapłaconej aktualnej składki – informacje powyżej,
3) dzień przed seminarium dostaniesz od nas maila z linkiem do strony, gdzie odbywać się będzie transmisja. Musisz kliknąć w link, wpisać swoje imię i nazwisko i dołączyć do wykładu.

Ponieważ wydarzenie jest transmitowane na żywo z wykorzystaniem publicznych sieci, nie jesteśmy w stanie zagwarantować jakości i ciągłości przekazu przez cały czas trwania transmisji. To znaczy, że obraz może być mniej ostry, a w czasie transmisji mogą wystąpić niewielkie zakłócenia. Jakość odbieranej transmisji zależy także od szybkości łącza uczestnika transmisji.

Uczestnicy wykładów internetowych muszą posiadać:
1) komputer z dostępem do internetu oraz słuchawki i mikrofon,
2) konto e-mail do korespondencji.

Informacje: pod numerami 0-600-218-488/588, e-mail: iza.podlaska@gmail.com

Program VI Seminarium Historii Astrologii:

15.00 rozpoczęcie seminarium

15.00-16.00
Jakub Kamiński
Astrologia w sztuce średniowiecza i renesansu
Jakub KamińskiWykład będzie kontynuacją poruszanych na I Seminarium tematów związanych z mariażem literatury i astrologii. Tym razem sięgniemy jednak do średniowiecznych rękopisów, żeby przyjrzeć się miniaturom, inicjałom, iluminacjom, bordiurom w poszukiwaniu astrologicznych śladów. Zapoznamy się z wyobrażeniami wszechświata, alegoriami miesięcy i rządzących nimi znakami zodiaku i planetami. Na obrazach mistrzów renesansu takich jak Giorgione, Botticelli, Dürer wyszukamy ukrytych gwiezdnych kodów. Żeby nie ograniczać się do ksiąg i obrazów skierujemy również wzrok na sklepienia włoskich pałaców, które często zdobione były w astralne wzory.

Jakub Kamiński – etnograf/antropolog kultury z wykształcenia, muzealnik z zawodu. Amatorsko zajmuję się historią i teorią zachodniego okultyzmu. Staram się też w praktyce sprawdzać zapomniane techniki magiczne i sztuki mantyczne – ostatnio badam geomancję, katoptromancję, krystalomancję i hermetyczną Sztukę Pamięci (Ars Memoriae).

16.05-17.00
Izabela Podlaska-Konkel
Astrologia w życiu i dziełach Carla Gustawa Junga
Izabela_Podlaska_Konkel astrologW koncepcjach Carla Gustawa Junga astrologia nie jest widoczna gołym okiem i trzeba ją dobrze znać, żeby to dostrzec. To, czy Jung praktykował astrologię, było przez lata kwestią niejasną i niemożliwą do zgłębienia. Krewni i najbliżsi uczniowie nie śpieszyli się z wyjaśnieniami. Niechętnie udzielali odpowiedzi na pytania o astrologicznej inspiracje Junga, aby nie podkopać naukowego autorytetu psychiatry. W ostatnich latach dokonał się rewolucyjny przełom w tej sprawie. W 2009 roku została opublikowana „Czerwona Księga”, prywatny dziennik Junga, w którym opisuje on swoje ezoteryczne poszukiwania. W 2018 roku Liz Greene wydała dwutomową pracę poświęconą astrologii w „Czerwonej Księdze” i jej roli w formowaniu się psychologii głębi. Swoje badania oparła na nigdy wcześniej nie publikowanych prywatnych dokumentach, astrologicznych lekturach, horoskopach, które Jung stawiał pacjentom i jego korespondencji z najznamienitszymi astrologami swoich czasów. Mój wykład będzie prezentacją jej odkryć.

Izabela Podlaska-Konkel jest astrologiem i od wielu lat doradza klientom w sprawach osobistych i zawodowych. Prowadzi z Miłosławą Krogulską Warszawską Szkołę Astrologii oraz strony Astroportal.pl i Czary.pl. Autorka książek „Astrologia horarna w praktyce” (2017) i „Podręcznika astrologii” (razem z Miłosławą Krogulską, 2014). Redaktor naczelna kwartalnika „Astrologia Profesjonalna”, wydawca kwartalnika „Tarocista”, przedstawiciel Stowarzyszenia Astrologów w Polsce. Należy do: AAGB i NCGR. Mieszka w Warszawie. Prowadzi blog pod adresem www.izabelapodlaska.pl

17.05-18.00
Miłosława Krogulska
Alan Leo – ojciec współczesnej astrologii
Miłosława Krogulska astrologAlan Leo (1860-1917) zwany jest ojcem współczesnej astrologii. Jego monumentalne dzieło „Astrologia dla wszystkich” to przełomowy podręcznik astrologii, który przyczynił się do wzmożonego wzrostu zainteresowania naszą dziedziną w XX wieku. Były też dobrze znane polskim astrologom. Wydanie z 1911 roku, które zaprezentujemy, trafiło do nas dzięki uprzejmości Pawła Zawadzkiego, z tomów tych korzystał jego dziadek, Tadeusz Szczepański. Podczas wykładu przyjrzymy się niezwykłej biografii Alana Leo, jako astrologa i teozofa, oraz przełomowej zawartości jego dzieł. Prace Leo były punktem wyjścia dla C.G Junga, który również praktykował astrologię, o czym opowie podczas swojego wykładu Izabela Podlaska-Konkel.

Miłosława Krogulska jest astrologiem, dziennikarką oraz nauczycielem astrologii i tarota. Należy do Stowarzyszenia Astrologów w Polsce i brytyjskiego The Astrology Association of Great Britain. Razem z Izabelą Podlaską prowadzi strony www.Astroportal.pl oraz www.Czary.pl, a także jest współwydawcą kwartalników: „Astrologia Profesjonalna” oraz „Tarocista”. Mieszka w Warszawie.

18:00 zakończenie seminarium

Szczegółowe informacje na temat Seminarium uzyskasz u Izabeli Podlaskiej-Konkel  +48 600 218 488 lub e-mailowo: iza.podlaska@gmail.com

Serdecznie zapraszamy!
Izabela Podlaska-Konkel