Skip to main content

IX Konferencja Polskiego Stowarzyszenia Astrologicznego
24-27.03.2017, Warszawa
„Astrologia jako uniwersalny język opisu świata”

Polskie Stowarzyszenie Astrologiczne
zaprasza w niedzielę 26.03.2017 o g. 11.00 – 12.00

Millennium Plaza, Al. Jerozolimskie 123a, 02-017 Warszawa, XV piętro, sala nr 11

na wykład Wojciecha Jóźwiaka

„Zodiak i tarot na jednym kole”

W zodiaku są 4 punkty kardynalne, które reprezentują żywioły: punkty Barana, Raka, Wagi i Koziorożca. W odległości trygonu od nich leżą początki 8 pozostałych znaków zodiaku. Dołączamy do nich 16 dalszych tzw. punktów harmonicznych pięciokrotnych, oraz 24 punkty siedmiokrotne. Razem: 4+8+16+24 = 52 punkty. Punkty kardynalne liczymy podwójnie, widząc w nich początek i koniec cyklu dla danego żywiołu. W sumie mamy więc 56 punktów, z których każdy należy do jednego z 4 żywiołów. Małe arkana tarota liczą tyle samo kart, 56, każda w jednym z 4 „kolorów”, odpowiadających żywiołom. Można przyporządkować każdą kartę jednemu punktowi zodiaku. I okazuje się, że jest to doskonale ścisły i logiczny system. 22 wielkie arkana tarota wiążą się nie z zodiakiem, ale z 7 tradycyjnymi planetami. Pośrednią konstrukcją, która pozwala połączyć atuty tarota i planety, jest znana z geometrii Przestrzeń Fano. Oba te podejścia pozwalają WIDZIEĆ zodiak i tarot „jednym rzutem” wewnętrznej wyobraźni, na wzór starożytnej Ars Memoriae, czyli sztuki pamięci.

Jozwiak_Wojciech_foto_150Wojciech Jóźwiak astrologią zainteresował się na początku lat 80. XX wieku. Czuje się związany z jej racjonalnym i nie-okultystycznym nurtem. Stara się kontynuować idee pochodzące od Michela Gauquelina (np. pierwszorzędne znaczenie planet na osiach kosmogramu, typy planetarne) i od Johna Addey’a (analiza harmoniczna). Od 1997 roku wydaje e-magazyn Taraka, gdzie astrologia jest jednym z głównych tematów. Od 2004 prowadzi w Internecie i w realu Akademię Astrologii. Jego najważniejsza książka to: „Astrologia samopoznania” (2007).

UWAGA! Podczas konferencji soboty na niedzielę jest zmiana czasu z zimowego na letni. W niedzielę 26 marca 2017 rozpoczyna się czas letni. Przestawiamy zegarek o godzinę do przodu z godziny 02:00 na 03:00 i śpimy o godzinę krócej! Nie spóźnijcie się więc na wykłady w niedzielę!

Więcej o konferencji i warunkach udziału w wykładach znajdziesz na stronie:
Plan IX Konferencji