Skip to main content

Polskie Stowarzyszenie Astrologiczne
zaprasza na

V Seminarium Historii Astrologii
sobota, 27.01.2018 g. 12.00-16.30
Central Tower, al. Jerozolimskie 81, Warszawa
sala A na 25. piętrze

Zapraszamy wszystkich miłośników astrologii na V Seminarium Historii Astrologii, które odbędzie się 27 stycznia 2018 w Warszawie i będzie transmitowane przez Internet. Na seminarium wystąpią Jakub Kamiński z wykładem o astrologii w sztuce Renesansu, Izabela Podlaska-Konkel z wykładem o wpływie astrologów na politykę w renesansowym Mediolanie i Miłosława Krogulska, która opowie o technice fridarii.

Zapisy: +48 600 218 488,  info(at) polskaastrologia.pl
Wpłata jest równoznaczna z rezerwacją miejsca.

Miejsce: Central Tower, al. Jerozolimskie 81, Warszawa, sala A na 25. piętrze

Cena: 30 zł dla członków PSA, 50 zł dla niezrzeszonych (w opłatę wliczone jest jednodniowe członkostwo). W cenie biletu kawa i herbata na wszystkich przerwach. Możliwe jest uczestniczenie w pojedynczym wykładzie w cenie 15 zł dla członków, 25 zł dla osób niezrzeszonych (w opłatę wliczone jest jednodniowe członkostwo).

Wpłaty prosimy kierować na konto:
Polskie Stowarzyszenie Astrologiczne
02-123 Warszawa, ul. Korotyńskiego 26/61
Bank Zachodni WBK S.A.
20 1090 1870 0000 0001 1067 8306
W opisie przelewu dopisz: Seminarium 27.01.2018

Możesz też zapłacić na wykładach organizowanych przez Stowarzyszenie w Warszawie lub w dniu seminarium przy wejściu.

!!!Transmisja wykładów przez Internet!!!!
Aby uczestniczyć w wykładzie przez Internet, trzeba zainstalować darmowy program Mumble i wysłać do nas zgłoszenie na adres: iza.podlaska (małpka) gmail.com. Instrukcja instalacji i obsługi Mumble znajdziesz na www.szkolaastrologii.pl/moodle Uwaga, jest to transmisja audio czyli głosowa, materiały i prezentacje do każdego wykładu przesyłamy odbiorcom transmisji na bieżąco mailem.
Przed zajęciami zrób przelew z dopiskiem „Seminarium 27.01.2018” i wpłacić sumę za wykład na powyższej podane konto.

UWAGA!
Ponieważ wydarzenie jest transmitowane na żywo z wykorzystaniem publicznych sieci, nie jesteśmy w stanie zagwarantować jakości i ciągłości przekazu przez cały czas trwania transmisji. To znaczy, że obraz może być mniej ostry, a w czasie transmisji mogą wystąpić niewielkie zakłócenia. Jakość odbieranej transmisji zależy także od szybkości łącza uczestnika transmisji.
Uczestnicy wykładów internetowych muszą posiadać:
1) komputer z dostępem do internetu oraz słuchawki i mikrofon,
2) zainstalowany darmowy program Mumble,
3) konto e-mail do korespondencji.
Informacje: pod numerami 0-600-218-488/588, e-mail info (at) polskaastrologia.pl

Program V Seminarium Historii Astrologii:

12.00 rozpoczęcie seminarium

12.05-13.05
Jakub Kamiński
„Astrologia w sztuce średniowiecza i renesansu”

Jakub KamińskiWykład będzie kontynuacją poruszanych na I Seminarium tematów związanych z mariażem literatury i astrologii. Tym razem sięgniemy jednak do średniowiecznych rękopisów, żeby przyjrzeć się miniaturom, inicjałom, iluminacjom, bordiurom w poszukiwaniu astrologicznych śladów. Zapoznamy się z wyobrażeniami wszechświata, alegoriami miesięcy i rządzących nimi znakami zodiaku i planetami. Na obrazach mistrzów renesansu takich jak Giorgione, Botticelli, Dürer wyszukamy ukrytych gwiezdnych kodów. Żeby nie ograniczać się do ksiąg i obrazów skierujemy również wzrok na sklepienia włoskich pałaców, które często zdobione były w astralne wzory.

Jakub Kamiński – etnograf/antropolog kultury z wykształcenia, muzealnik z zawodu. Amatorsko zajmuję się historią i teorią zachodniego okultyzmu. Staram się też w praktyce sprawdzać zapomniane techniki magiczne i sztuki mantyczne – ostatnio badam geomancję, katoptromancję, krystalomancję i hermetyczną Sztukę Pamięci (Ars Memoriae).


13.05-13.15
przerwa

13.15-14.45
Izabela Podlaska-Konkel
„Astrologia i polityka w renesansowym Mediolanie”

Izabela_Podlaska_Konkel astrologWładcy włoskich księstw i państewek radzili się astrologów, kiedy podejmowali ważne polityczne decyzje. Astrologia służyła też czasami jako narzędzie politycznego wpływu. Kiedy i jak używano astrologii w renesansowym Mediolanie, dowiemy się na podstawie analizy zachowanej we włoskich archiwach korespondencji i horoskopów sporządzanych przez astrologów dla rodziny Sforzów. Zobaczymy, jak kolejni książęta Mediolanu wykorzystywali astrologię do budowania dynastycznej potęgi rodu.

Izabela Podlaska-Konkel specjalizuje się w tarocie oraz astrologii partnerskiej, horarnej i elekcyjnej. Prowadzi z Miłosławą Krogulską Warszawską Szkołę Astrologii oraz strony Astroportal.pl i Czary.pl. Autorka książek „Astrologia horarna w praktyce” (2017) i „Podręcznika astrologii” (razem z Miłosławą Krogulską, 2014). Redaktor naczelna kwartalnika „Astrologia Profesjonalna”, wydawca kwartalnika „Tarocista”, przedstawiciel Polskiego Stowarzyszenia Astrologicznego. Należy do: AAGB i NCGR. Mieszka w Warszawie. Prowadzi blog pod adresem www.izabelapodlaska.pl

14.45-15.15 przerwa

15.15-16.30
Miłosława Krogulska
„Firdaria – kto i kiedy rządzi?”

Miłosława Krogulska astrologFirdaria to system przyporządkowania władzy poszczególnych planet do określonych lat ludzkiego życia. Opisane w IX wieku przez mistrza Abu Mashara, stały się niezwykle popularne w Średniowieczu. Dzisiaj na fali zainteresowania dawną astrologią, znowu powracają do łask. Podczas wykładu omówię historię firdariów i dostępną na ten temat literaturę, a także przedstawię propozycje ich zastosowania w nowoczesnej astrologii.

Miłosława Krogulska jest astrologiem, dziennikarką oraz nauczycielem astrologii i tarota. Należy do Polskiego Stowarzyszenia Astrologicznego i brytyjskiego The Astrology Association of Great Britain. Razem z Izabelą Podlaską prowadzi strony www.Astroportal.pl oraz www.Czary.pl, a także jest współwydawcą kwartalników: „Astrologia Profesjonalna” oraz „Tarocista”. Mieszka w Warszawie.
16:30 zakończenie seminarium

Szczegółowe informacje na temat Seminarium uzyskasz u Izabeli Podlaskiej-Konkel  +48 600 218 488 lub e-mailowo: info(at)polskaastrologia.pl

Serdecznie zapraszamy!
Izabela Podlaska-Konkel