Skip to main content

ABC  KORZYSTANIA  Z WYKŁADÓW  PSA
ON-LINE  NA SKYPE’IE

1. Tworzymy grupy osób zainteresowanych danym tematem. Do każdego wykładu jest nowa grupa, dostaniesz informacje na swoim Skype.

2. Prosimy o zgłaszanie się na wykład najpóźniej na godzinę przed rozpoczęciem wykładu, na konto: Stowarzyszenieastrologiczne. Dołączanie nowych osób w trakcie transmisji  powoduje niepotrzebne zamieszanie i problemy techniczne.

3. Wszyscy czekamy aż osoba z PSA do grupy zadzwoni –sami nie inicjujemy połączenia !!!

4. Po połączeniu się z grupą wyłączamy swoje mikrofony na Skypie (ikonka mikrofonu znajduje się obok ikonki kamery na ekranie połączenia). Nie wyłączony mikrofon powoduje ogromne zakłócenia + cała grupa słyszy wszystko co się dzieje w waszym mieszkaniu. Trzeba też o tym pamiętać w momencie rozłączenia i ponownego połączenia, żeby mikrofon wyłączyć. Gdzie on jest ? W okienku nad czatem, tuż pod zdjęciami na ciemnym polu, jak nie widzisz to najedź na to miejsce kursorem,  są tam ikonki – kamerka, mikrofon, plus, słuchawka.  Przekreślone powinny być kamerka i mikrofon. Robisz to klikając w wybraną ikonkę.

5. Uwagi i pytania w trakcie wykładów zadajemy w okienku czatowym Skype.

6. Są to transmisje AUDIO, dlatego nie korzystamy z kamery, uczestnicy swoją kameę też wyłączają, żeby nie obciążać transmisji. Materiały są przesyłane uczestnikom przez maila lub na czacie Skype’a.

7. Zalecamy słuchanie wykładu na słuchawkach, inaczej odbiór może  być słabszy.

Jak wszyscy będziemy przestrzegać ww. punktów wszystkim ułatwi to sprawne korzystanie z wykładów w ramach PSA.

Niestety czasami siła wyższa – Skype – łącze internetowe – komputer – odmawiają współpracy na co musimy być niestety przygotowani.
Wykłady PSA są nadawane ze łącza przenośnego, dlatego nieraz połączenie jest zależne od innych czynników środowiskowych i się rwie.
Trzeba też mieć na uwadze, że jakość  połączeń zależy od naszych łączy internetowych, od tego jakie mamy komputery i jaką wersje Skype.

Staramy się wykłady nagrywać. Jak zakłócenia są uniemożliwiające słuchanie na żywo, wysyłamy nagranie.   Jak  zawiódł nasz sprzęt, zwracamy kasę.
PSA – Polskie Stowarzyszenie Astrologiczne