Skip to main content

Miłosława Krogulska

Dzieje się, oj dzieje! Merkury dba o to, aby polscy astrologowie nie nudzili się nad horoskopami. Choć najstarsze znane nam horoskopy mają ponad dwa tysiące lat, to sztuka ta wciąż się rozwija i każde stulecie dodaje do niej nowe odkrycia i idee. Polskie Stowarzyszenie Astrologiczne, prowadzone przez Izabelę Podlaską-Konkel i Miłosławę Krogulską, co roku organizuje wielką Konferencję, podczas której spotykają się polscy i zagraniczni astrologowie.

VIII Konferencja PSA 2016 - Alexander von Schlieffen

Warsztat Alexandra von Schieffena

W tym roku spotkaliśmy się już po raz ósmy w warszawskich salach Millenium Plaza, między 15 i 18 kwietnia. Tematem przewodnim była kwadratura Jowisza i Saturna, której destrukcyjny wpływ aktualnie odczuwamy, ale wykładowcy skupili się także na indywidualnych losach i horoskopach urodzeniowych.

VIII Konferencja PSA 2016 - Dorota NowackaWykład Doroty Nowackiej o zmianach w podejściu do astrologii

„Fortuna kołem się toczy” – taki temat konferencji dawał szerokie pole do interpretacji i pozwalał pokazać, jak stare techniki astrologiczne łączą się z nowoczesnymi. Dopisali goście zagraniczni, z których najbardziej zaskoczył nas Frank Piechoski z Filadelfii. Ten znany amerykański astrolog zajmuje się astrologią polityczną i podczas swojego wykładu pokazał, jak koniunkcje Jowisza i Saturna pomagały budować potęgę Polski. Przenikliwa analiza Franka pokazuje, że nie jest z nami tak źle, a rok 2020 da nam szansę zabłysnąć na tle innych państw Europy. Podczas poniedziałkowego warsztatu Frank Piechoski przejrzyście pokazał jakimi metodami konstruuje się przepowiednie polityczne. Bardzo inspirujący i dotyczący przyszłości Polski i świata, był też wykład Wojciecha Jóźwiaka, który mówił o cyklach planet według Richarda Tarnasa.

VIII Konferencja PSA 2016 - Włodzimierz ZylbertalWykład Włodzimierza Zylbertala o Neptunie

Jednak nie tylko polityka była w centrum naszej uwagi. Przebojem konferencji był wykład dr Doroty Nowackiej „Gdy jowiszowy progres spiera się z tradycją czyli o astrologii uwspółcześnionej”. Dr Nowacka prześledziła jakie elementy i style astrologii były modne w ostatnich dekadach i jak to wpływało na nasze postrzeganie horoskopu. Uwspółcześnienie starych technik jest według niej wielkim wyzwaniem i szansą dla światowej astrologii. O tym, że nie wolno bezkrytycznie stosować starych zasad, a dawna astrologia wymaga reinterpretacji, mówił Tomasz Wiński. Jego wykład pod prowokującym tytułem „Czy astrolog może przewidzieć śmierć?” wywołał wiele ciekawych dyskusji.

VIII Konferencja PSA 2016 - Wojciech JóźwiakWykład Wojciecha Jóźwiaka o cyklach w horoskopie Polski

Podobne stanowisko reprezentował Aleksander von Schlieffen z Niemiec, który podczas piątkowego warsztatu pokazał jak stosować technikę przepowiedni z domów horoskopu. Wykład Aleksandra także był w tym roku porywający – pokazał jak z horoskopu kompozytora i artysty odczytać, jaki rodzaj muzyki i sztuki będzie tworzył.

VIII Konferencja PSA 2016 - Izabela Podlaska-KonkelWykład Izabeli Podlaskiej-Konkel o roli Jowisza i Saturna w horoskopach horarnych

Do ostatnio trochę zapomnianej techniki horoskopów wektorowych wróciła Elżbieta Kłobus, której przejrzysty wykład o wpływie Jowisza i Saturna w wektorach zachęcił wielu do włączenia ich do swojego warsztatu. O technikach progresji i tranzytów mówił też Bogdan Zbrzeżny, który pokazał, jak łączą się one i wpływają na nasze życie. Dużo praktycznych wskazówek interpretacyjnych zawierał wykład Ewy Krajewskiej, wschodzącej gwiazdy polskiej astrologii. Jej wykład „Koniunkcja Księżyca z Jowiszem i Księżyca z Saturnem” dotykał samego sedna i przemówił do naszych serc. Furorę zrobiła też Maria Moonset Matuszewska, która pięknie mówiła o planetarnych cyklach. Maria prowadzi stałe medytacje pełni i nowiów Księżyca na portalu społecznościowym Facebook, co przyciąga wielu nowych adeptów astrologii.

VIII Konferencja PSA 2016 - John FrawleyWykład o Johna Frawleya o dobrym Saturnie i złym Jowiszu

Nie zabrakło też astrologii horarnej, bo znakomitym gościem konferencji był John Frawley, który pokazał nam odwrotną naturę planet i przestrzegał przed pułapkami bezmyślnego śledzenia regułek. Fascynujący pokaz interpretacji horoskopów horarnych przygotowała Izabela Podlaska-Konkel, która zaprezentowała wpływ Saturna i Jowisza w szerszej perspektywie życia pytającego.

VIII Konferencja PSA 2016 - Frank PiechoskiWykład Franka Piechoskiego o wpływie cyklu Saturna i Jowisza na rozwój państwa polskiego

Do ważnych tranzytów Neptuna nawiązał Włodzimierz Zylbertal, którego wiedza i doświadczenie gwarantują wykład na najwyższym poziomie. W tym roku mistrz skupił się na praktycznych wskazówkach, jak przetrwać w neptunowej mgle. Do praktyki nawiązała też Miłosława Krogulska, która przygotowała piątkowy warsztat astrologii porównawczej i dała wykład na temat radzenia sobie gdy jednocześnie wpływa na nas kilka trudnych tranzytów planet.

VIII Konferencja PSA 2016 - Miłosłąwa KrogulskaWykład Miłosławy Krogulskiej o jednoczesnych tranzytach Jowisza i Saturna

VIII Konferencja PSA 2016 - Gwiazdy mówiąPatronat nad Konferencją pełni od lat tygodnik „Gwiazdy mówią”, jedyne polskie pismo, w którym publikowanych jest aż tyle rzetelnych artykułów o astrologii i w którym astrologowie mają swoje stałe rubryki. Cieszymy się, że wśród uczestników byli czytelnicy „Gwiazd”, którzy wygrali wejściówki w konkursie.

 

 

 

 

Dziękujemy bardzo również właścicielom Sklepu Ballantines przy ul. Kruczej 47a w Warszawie, którzy ufundowali podarunki dla wykładowców.

VIII Konferencja PSA 2016 - sklep Ballantines

Kolejna Konferencja już za rok, ale sympatyków astrologii zapraszamy na comiesięczne spotkania astrologiczne PSA. Kolejne 13 maja i 10 czerwca w Warszawie, ale słuchać nas można także przez Internet. Wszystkie informacje na ten temat znajdziecie na stronie www.polskaastrologia.pl lub pod telefonami organizatorek 600-218-488 Izabela Podlaska-Konkel, 600-218-588 Miłosława Krogulska.