Skip to main content

Kiedy Słońce przechodzi z wrażliwego i empatycznego Raka do dumnie prezentującego swą osobowość Lwa, zauważamy zmianę nastrojów. Zaczynamy odczuwać transformację naszych wewnętrznych potrzeb i chęć skierowania uwagi na wyrażanie siebie i osiąganie osobistych celów. Pragniemy nowych wyzwań aby odważnie kształtować to, co do tej pory było jedynie potrzebą. Dążymy do transformacji naszej wewnętrznej energii.

Słońce w Lwie przywołuje w nas poczucie pewności siebie, które może skutkować przyciąganiem uwagi innych ludzi. To doskonały moment, by zaszaleć z kreatywnością i wyrazić siebie w najpełniejszy sposób. Teraz jest czas, by wyjść z cienia i przemienić emocjonalny cień w ekspresyjny blask. Wykorzystajmy moc Słońca w sposób produktywny, uwalniając się od ograniczeń i wychodząc poza strefę komfortu, aby rozwijać naszą indywidualność. Aby odnaleźć swój cel i podążać tą drogą z odwagą i determinacją.

Słońce wyraża zasadę jang czyli świadomość, ducha, aktywność i siłę życiową. Wpływa na naszą głębię, dodając ciepła naszej ekspresji oraz odwagi do wyrażania siebie z rozmachem. Wiara we własne siły i samodzielność mogą poprowadzić nas na właściwą drogę.

Pamiętajmy jednak, aby nie przeceniać swoich możliwości i stawiać sobie realne cele, szanując przy tym opinie otoczenia. Podobnie jak zbyt duża ilość słońca w naturze może przypalić skórę, tak samo za dużo pewności siebie może przynieść negatywne skutki.

Warto ten czas wykorzystać, aby dążyć do bycia tym, kim naprawdę chcemy być, w zgodzie z naszą indywidualną naturą i rozwijać w sobie to, co najlepsze. Poszukujmy autentycznej tożsamości i rozwijajmy wiarę we własne siły. W ten sposób będziemy w stanie emanować charyzmą, która przyciągnie do nas uwagę i wsparcie innych.

Stowarzyszenie Astrologów w Polsce,

astrolog Beata Proksa