Skip to main content

Projekt ASTROGutenberg
KLASYKA ASTROLOGII ZA DARMO
Stowarzyszenie Astrologów w Polsce

Nicholas Culpeper

DZIEŁO ASTROLOGICZNE

Nicholas Culpeper

CZĘŚĆ 4
Rozdział 2
Elekcje dotyczące ukrytych skarbów

Przekład i redakcja: Izabela Podlaska-Konkel

1
Ukryte skarby przynależą do czwartego domu i jego władcy.

2
Jeśli władca ascendentu i władca czwartego domu są dobrze położeni w horoskopie urodzeniowym kwerenta, oraz tworzą dobry aspekt ze sobą, a światła tworzą dobry aspekt z ascendentem, kwerent będzie miał szczęście w szukaniu skarbu.

3
Jeśli w pytaniach dotyczących tych spraw władca czwartego domu jest dobrze położony na ascendencie, lub jest tam władca ascendentu, lub też jest w czwartym domu, jest szansa na znalezienie skarbu.

4
Jeśli w horoskopie pytania Saturn, Mars lub Ogon Smoka jest na ascendencie, kwerent naszuka się na darmo i będzie zaprzątał swój umysł fantazjami i iluzjami.

5
Jeśli na osiach znajdują się dobre planety, zacznij poszukiwania od tego miejsca, które wskazują, bo jest szansa na znalezienie skarbu, jeśli obierzesz prawidłowy kierunek.

6
Jeśli chciałbyś wiedzieć, czy gdzieś znajduje się skarb czy nie, zbadaj osie horoskopu, szczególnie ascendent, potem dom czwarty, a następnie dziesiąty. Dom siódmy nie ma znaczenia w tego typu sprawach.

7
Jeśli w odległości kilku stopni od osi znajduje się dobra planeta (mianowicie pięć stopni od wierzchołka domu), jest to dobry argument za tym, że jest tam ukryty skarb.

8
Jeśli wierzchołek czwartego domu zaczyna się w znaku ognistym, skarb leży w części wschodniej domu; jeśli w znaku powietrznym jest w zachodniej części; jeśli w znaku wodnym jest w części północnej; jeśli w znaku ziemskim, znajduje się w południowej części domu.

9
Znaki ogniste wskazują, że skarb jest blisko kominka; powietrzne, że w górnej części domu, blisko sufitu lub krokwi; znaki wodne wskazują, że jest blisko wody; znaki ziemskie, że jest na ziemi lub w piwnicy.

10
Z planet Słońce oznacza otwarte przestrzenie, Księżyc pobliże bram i drzwi, Saturn śmierdzące i wilgotne miejsca, piwnice i miejsca, gdzie wymiatają kurz i trzymają kapustę.

11
Jowisz oznacza sale balowe (pokoje zabaw), Wenus sypialnie, a Merkury ściany.

12
Musisz też wziąć pod uwagę inne czynniki, takie jak natura znaków i planet: czy są wschodnie czy zachodnie, czy południowe czy północne, i w której części nieba się znajdują.

13
Jeśli władca ascendentu jest w znaku swojego władztwa lub wywyższenia, skarb jest duży. Jeśli zaś jest w znaku swojego wygnania lub upadku, nie jest nic wart.

14
Jeśli władca ascendentu jest wschodni, rzecz jest tam od niedawna; jeśli zachodni, leży tam od długiego czasu.

15
Jeśli władca ascendentu jest dobrze położony, znajdziesz wszystko; jeśli nie, musisz się zadowolić częścią i cieszyć się, że to znalazłeś.

16
Znaki ogniste i powietrzne wskazują na rzeczy o większej wartości niż znaki ziemskie i wodne.

 

Tekst opublikowany na stronie www.polskaastrologia.pl 25.05.2013.

 

Uwaga! Ten tekst jest po wstępnej redakcji. Jeśli zalazłeś w nim błąd, będziemy wdzięczni za skontaktowanie się z nami w tej sprawie na adres: info (małpka) polskaastrologia.pl.

Wolna licencja – ten materiał został opublikowany na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Użycie niekomercyjne – Bez utworów zależnych 3.0 Polska.

Stowarzyszenie Astrologów w Polsce i autor tłumaczenia zezwalają na jego kopiowanie na własny użytek, cytowanie i wykorzystanie w celach niekomercyjnych pod następującymi warunkami: należy wyraźnie wskazać autora materiału, tłumacza, redaktorów oraz miejsce pierwotnej publikacji z aktywnym linkiem do tej strony: Stowarzyszenie Astrologów w Polsce – Projekt ASTROGutenberg www.polskaastrologia.pl, a także nazwę licencji (CC BY-NC-ND 3.0) wraz z odnośnikiem do jej postanowień. W przypadku przedruku w internecie konieczne jest także zamieszczenie dokładnego aktywnego odnośnika do materiału objętego licencją.