Skip to main content

Era Wodnika tuż tuż! W tym roku masz okazję zobaczyć i przeżyć niezwykle rzadkie zjawisko astrologiczne. Planeta Pluton na dobre zagości w znaku Wodnika. Pluton symbolizuje wielką siłę regeneracji, która drzemie ukryta w nas i w świadomości zbiorowej. Symbolizuje ponowne narodziny, kontrolę, samowiedzę i potężną siłę nacisku, która burzy i odbudowuje to, co zastałe i skostniałe. Największe zmiany, jakie nas czekają, związane są z powietrznym, stałym i ludzkim znakiem Wodnika: spraw społeczne, ekologia, zasady i organizacja pracy, prawa człowieka, rozwój technologii i komunikacji. Wodnik to w zodiaku największy humanista, reformator i promotor radyklanych idei, które mają ułatwić nam codzienne życie.

Kalendarium wejścia Plutona do Wodnika w 2024
Najpierw Pluton znajdzie się w Wodniku 21 stycznia 2024 (gdzie już był przez kilka miesięcy w 2023 roku), aby cofnąć się na niecałe trzy miesiące do Koziorożca (2.09-19.11), aby od 19.11 zacząć przemierzać znak Wodnika przez kolejne dwadzieścia lat. (do 2043/44).

Wpływ Plutona w Wodniku
W sferze publicznej i społecznej będziemy świadkami totalnej rewolucji. Powstaną nowe ruchy społeczne i polityczne zupełnie niepodobne do tych, które od lat znamy. Ludzie będą bardziej angażować się w sprawy społeczne, jednak silny indywidualizm może sprawić, że każdy znajdzie coś dla siebie. Ekologia i prawa zwierząt będą w coraz ważniejszym elementem polityki. Tak samo jak równouprawnienie, tożsamość płciowa i kwestia praw jednostki wobec praw społeczności.

Coraz więcej ludzi będzie mieszkać w mieście, które przejdzie wielką transformację. Nowoczesne rozwiązania w mieszkalnictwie komunalnym, zarządzaniu miastem i wspólnotami, niezwykła architektura sprawią, że niejeden z nas poczuje się, że żyje na planie filmu science-fiction. Coraz trudniej będzie nam żyć poza strukturą, na uboczu, w zaciszu. Ciągła obecność mediów społecznościowych, komunikacji elektronicznej i zdalnej zmieni nie do poznania nasze kontakty z urzędami, pracodawcami i bliskimi. cdn.

astrolog Izabela Podlaska-Konkel