Skip to main content

Od 2013 roku prowadzimy Projekt ASTROGutenberg – klasyka astrologii za darmo. Naszym celem jest przetłumaczyć ważne dzieła klasyki astrologii, które nie zostały dotąd przetłumaczone na język polski. Zaczynamy od Christian Astrology (Astrologii chrześcijańskiej) Williama Lilly’ego. Opublikowaliśmy już w całości Dzieło astrologiczne Nicholasa Culpepera w tłumaczeniu Jakuba Luberdy i Izabeli Podlaskiej-Konkel („Trygon” nr 19-20)

Nasz projekt ma charakter ściśle niekomercyjny i edukacyjny. Pod patronatem Jowisza w znaku Bliźniąt chcemy udostępnić za darmo w sieci tłumaczenia, nad którymi wspólnie jako Polskie Stowarzyszenie Astrologiczne będziemy pracować. Teksty ukazywać się będą na naszej stronie www.polskaastrologia.pl w miarę kończenia tłumaczenia kolejnych rozdziałów. Większe w fragmenty, po dokładnej korekcie merytorycznej, będziemy równolegle publikować w kwartalniku „Trygon”, bezpłatnym dla członków PSA. Obsługą techniczną, merytoryczną, finansową i prawną dla projektu zapewnia Polskie Stowarzyszenie Astrologiczne.

Zachęcamy do przyłączenia się do naszego projektu wszystkich, którzy władają obcymi językami i chcę poświęcić trochę swojego czasu wolnego na tłumaczenie klasyków astrologicznej literatury światowej. Każdy tekst będzie tłumaczyło klika, a nawet kilkanaście osób, co bardzo przyspieszy ukazanie się całości w sieci za darmo.

Jeśli masz już tłumaczenie jakiegoś tekstu astrologicznego i chcesz udostępnić go za naszym pośrednictwem całej społeczności astrologicznej w Polsce, serdecznie zapraszamy do kontaktu! Przynależność do Polskiego Stowarzyszenia Astrologicznego nie jest warunkiem udziału w projekcie i darmowego korzystania z naszej pracy. Chętnie nawiążemy współpracę z każdym, kto chce i potrafi tłumaczyć teksty astrologiczne. Przetłumaczone teksty i ich fragmenty będą na bieżąco udostępniane za darmo  na naszej stronie internetowej dla każdego, kto ma ochotę je przeczytać.

O postępach prac będziemy informować na bieżąco w Aktualnościach oraz na naszej stronie oraz na naszym Fan-Page na Facebooku.

Kontakt: 0-600-218-488/588, e-mail: info (at) polskaastrologia.pl

Serdecznie zapraszamy do współpracy!

Izabela Podlaska-Konkel i Miłosława Krogulska