Skip to main content

Autorka: Miłosława Krogulska

Nowy astrologiczny miesiąc zaczyna się w środę 20 marca o godzinie 04.08 czasu polskiego. Słońce wkroczy wtedy w znak Barana. Nadejdzie się czas sprzyjający rozpoczynaniu nowych przedsięwzięć, odkrywaniu nowych zainteresowań i kierunków naszego rozwoju.

Znak Barana w zodiaku symbolizuje siłę, a także początek, odrodzenie i nadchodzącą wiosnę. Włada nim planeta Mars, uznawana za symbol aktywnego działania, pokonywania przeciwności i koncentracji na wybranej dziedzinie.

Pobyt Słońca w znaku Barana sprzyja działaniom, które wymagają siły i zdecydowania. To czas niespokojny, bo kieruje nami ambicja i chęć zwycięstwa. Znak Barana sprzyja odważnym decyzjom, które realizujemy z całych sił i bez względu na życzenia naszego otoczenia. Jest to czas walki, wydobywania się spod wpływu innych, dochodzenia swoich praw w każdej dziedzinie życia. Sprzyja osobom pewnym siebie i spragnionym ryzyka. Od podjętych decyzji oczekujmy natychmiastowych skutków, nie chcemy z niczym czekać lub negocjować.

Energia znaku Barana należy do żywiołu ognia, jest więc związana z aktywnością i bezpośrednim działaniem. Oznacza to, że w postępowaniu będziemy kierować się wolą szybkiej wygranej. Kierować będą nami chwilowe zachcianki, silne emocje i wiara w to, że nasze przedsięwzięcia zakończą się sukcesem.

Słońce opuści znak Barana 19 kwietnia 2024 o godzinie 16.01 czasu polskiego.