Skip to main content

29.11.2011 ukazał się podwójny numer kwartalnika „Trygon” 3-4(12-13)/2011 w nakładzie 700 egz., 92 s., format A5. W numerze rozważania o astrologii Włodzimierza Zylbertala i Sylwestra Bandury, prognozy gospodarcze dla Polski Wojciecha Suchomskiego, opis znaczenia gwiazdy Regulus atorstwa Miłosławy Krogulskiej, wstęp do astrologii wojny i konfliktów Piotra Piotrowskiego, horoskop islamu Piotra Gibaszewskiego, analiza horoskopu Salvadora Dali Agnieszki Dawidowicz, wstęp do tranzytów planet Doroty Nowackiej i wskazówki Izabeli Podlaskiej, jak znaleźć władcę zaćmienia i druga część horoskopów podróży kosmicznych Krzysztofa Porzeżyńskiego.

Jeśli chcesz otrzymywać nasz kwartalnik, wystarczy zapisać się do Polskiego Stowarzyszenia Astrologicznego
i wpłacić roczną składkę członkowską 60 zł na konto Stowarzyszenia:
Polskie Stowarzyszenie Astrologiczne
02-123 Warszawa, ul. Korotyńskiego 26/61
Bank Zachodni WBK S.A.
20 1090 1870 0000 0001 1067 8306

okladka_3-4(12-13)2011_400

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SPIS TREŚCI

2 Od Redakcji: Rozwój Stowarzyszenia

IZABELA PODLASKA
Jesień i zima to najlepszy czas na naukę i uzupełnianie wiedzy. W podwójnym, jesienno-zimowym numerze „Trygonu” proponujemy Wam dużo artykułów, które poszerzą lub uzupełnią Waszą wiedzę o astrologii i świecie.

3 Zapowiedź IV Konferencji PSA 20-22.04.2012 r.

4 Program wykładów PSA od X 2011do III 2012

74 Zdjęcia z urodzin PSA

5 Dialog między astrologią i nauką
WŁODZIMIERZ ZYLBERTAL
Od przeszło stulecia renesans przeżywa wiedza, dawniej nazywana „ezoteryką”, „parapsychologią”, a dziś coraz częściej określana nowoczesnym terminem „psychotronika”. Nie jest to termin zbyt ścisły. Do pojęciowego worka z tym napisem wrzuca się i zupełnie archaiczne już dziś przesądy, i bardzo cenne dokonania współczesne, i wciąż wartościową wiedzę starożytną. W tym też worku mieści się astrologia.

9 Prognozy gospodarcze dla Polski na lata 2011 – 2030
WOJCIECH SUCHOMSKI
astrolog powinien pomagać klientowi planować przyszłość, a nie wydawać na niego wyrok. Podstawą i uzasadnieniem astrologicznych prognoz powinna być sprawdzona wiedza o cyklach planet, a nie wieszczenie pod wpływem swoich odczuć. Kiedy spada indeks Jowisza wśród ludzi spada optymizm, zaufanie międzyludzkie i częściej wybuchają wojny. Najbliższym takim przesileniem jest połowa kwietnia 2014 roku.

19 Astrologia wojny
PIOTR PIOTROWSKI
Już astrologowie arabscy, a za nimi średniowieczni mistrzowie przywiązywali dużą wagę do reguł militarnej astrologii horarnej, elekcyjnej czy wydarzeniowej. Temat wojny i wszelkich konfliktów, które w istocie kreują bieg dziejów świata, jest zresztą aktualny po dziś dzień, a zajmowali się nim najwybitniejsi astrologowie minionych wieków.

38 Horoskop cywilizacji islamu
PIOTR GIBASZEWSKI
Rok, w którym miała miejsce hidżra, kilkadziesiąt lat po śmierci proroka, za panowania kalifa Omara, uznana została za początek cywilizacji islamu. Od tego momentu liczy się lata w rachubie kalendarza muzułmańskiego oraz irańskiego.  Często nazywana jest ucieczką Mahometa. Warto zatem poszukać analogii historycznych, procesów i wydarzeń, które by uzasadniały jego działanie.

49 Podróże kosmiczne cz. 2
KRZYSZTOF PORZEŻYŃSKI
Nadszedł dzień kiedy Amerykanie podjęli lot na Księżyc. Start misji nastąpił 16 lipca 1969 r., zaraz po wejściu ascendentu do Panny, liczonego na miejsce startu. Wszak było to przedsięwzięcie wymagające ogromnej precyzji, liczyły się niezliczone detale. W Houston, gdzie mieściło się centrum kosmiczne, wschodził właśnie Księżyc.

59 Czym jest astrologia?
SYLWESTER BANDURA
Astrologia oprócz przewidywania wydarzeń na świecie dostarcza przede wszystkim wiedzy na temat człowieka. Horoskop, będący mapą życia, wykreślany jest współcześnie przez komputer. Co on wskazuje? Po wpisaniu daty, godziny i miejsca urodzenia otrzymujemy na kole zodiakalnym miejsca, na których zaznaczone są: Słońce, Księżyc, planety oraz inne ważne punkty.

61 Tranzyty planet w pigułce
DOROTA NOWACKA
Tranzyty planet należą z pewnością do najbardziej popularnych i lubianych przez astrologów metod prognozowania przyszłości. Wynika to – jak sądzę – ze stosunkowo prostych zasad, jakimi rządzi się sama technika sporządzania horoskopu tranzytowego, co oczywiście daje sposobność do szybkiego wyciągania wniosków na temat zdarzeń teraźniejszych i przyszłych.

75 Gwiazda Regulus
MIŁOSŁAWA KROGULSKA
Najjaśniejszą gwiazdą w gwiazdozbiorze Lwa jest Regulus, który świeci białoniebieskim światłem. Serce Lwa to królewska gwiazda, która od swoich podopiecznych zdaje się wymagać po prostu szlachetnego charakteru i dotrzymywania słowa. Gdy Serce Lwa ogarnie żądza zemsty i władzy nad światem, zmierza ku upadkowi.

79 Salvador Dali: geniusz czy szaleniec?
AGNIESZKA DAWIDOWICZ
11 maja 1904 roku w Katalońskim miasteczku Figueres w pobliżu wybrzeża morza Śródziemnego urodził się Salvador Felipe Jacinto Dali. Ascendent mistrza surrealizmu wypada w znaku Raka, zatem artysta pozostawał pod znaczącym wpływem Księżyca. Matka malarza była osobą dość nadopiekuńczą, oboje rodzice spełniali wszystkie zachcianki syna, który od najmłodszych lat pragnął robić wszystko odwrotnie jak inni ludzie.

87 Władca zaćmienia
IZABELA PODLASKA
Zanim zinterpretujemy działanie zaćmienia na planetę w naszym urodzeniowym horoskopie, musimy znaleźć w horoskopie zaćmienia planetę, która jest jego władcą. Według Ptolemeusza naturę i działanie zaćmienia odczytamy poprzez analizę jego planetarnego władcy. W Tetrabiblos przedstawił on reguły oceny siły zaćmień.

92 Autorzy numeru