Skip to main content

23 maja 2014 roku ukazał się kolejny numer kwartalnika „Trygon” 4(21)/2013, 52 strony, format A5, wydawany przez Polskie Stowarzyszenie Astrologiczne. W numerze obszerna analiza horoskopów Pablo Picassa i jego towarzyszenie życia autorstwa Agnieszki Dawidowicz, poradnik Witolda Rawimira Radogostowicza, jak stosować godziny planetarne, artykuł Ewy Krajewskiej o astrokartografii czyli sztuce podróżowania według astrologii, artykuł Franka Clifforda o Słońcu w horoskopie w tłumaczeniu Tomasza Wińskiego oraz przewodnik po rodzinie i związkach w horoskopie urodzeniowym Izabeli Podlaskiej-Konkel.

Jeśli chcesz otrzymywać nasz kwartalnik, wystarczy zapisać się do Polskiego Stowarzyszenia Astrologicznego i wpłacić roczną składkę członkowską 60 zł na konto Stowarzyszenia:

Polskie Stowarzyszenie Astrologiczne
02-123 Warszawa, ul. Korotyńskiego 26/61
Bank Zachodni WBK S.A.
20 1090 1870 0000 0001 1067 8306

Trygon_4(21)2013_www_400px

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

SPIS TREŚCI:

2 OD REDAKCJI

4 PLAN VI KONFERENCJI POLSKIEGO STOWARZYSZENIA ASTROLOGICZNEGO

6 ASTROKARTOGRAFIA, CZYLI O SZTUCE PODRÓŻOWANIA WEDŁUG ASTROLOGII
Ewa Krajewska
W drugiej połowie XX wieku, kiedy zaczęto podróżować na znacznie szerszą skalę, astrologowie wynaleźli sposób, by określić nie tylko dobry czas na podróż, ale również na to, by dowiedzieć się, jak zmiana miejsca (relokacja) wpłynie na życie ich klientów. Rozwój technologiczny umożliwił „nałożenie” kosmogramu klienta na mapę świata. Pozwala to ustalić, w jakich częściach świata poszczególne planety wschodziły i zachodziły w chwili narodzin danej osoby.

13 GODZINY PLANETARNE
Witold Radogostowicz
Wielu astrologów uważa, że Wszechświat wibruje w różny sposób, w zależności od konkretnego czasu. W myśl tego poglądu dobrze jest zaczynać, lub przeprowadzać określonego rodzaju działania w zgodzie z aktualną wibracją Kosmosu. Zaczęto więc poszukiwać praktycznego sposobu ustalania czasu, w którym danego rodzaju wibracja jest najsilniejsza. Tak narodziła się idea godzin planetarnych. Kiedy to było, trudno stwierdzić, ale już w najstarszych tekstach astrologicznych bądź magicznych spotykamy to pojęcie i porady dotyczące praktycznych sposobów ich stosowania. Także tzw. chaldejski porządek planet wskazuje, że musiało być to dawno.

18 PICASSO: MALARZ I MODELKI
Agnieszka Dawidowicz
Picasso urodził się 25 października 1881 o godzinie 23.15 w Maladze w Hiszpanii, jako pierwszy syn w rodzinie. Miał Księżyc w znaku Strzelca w 5. domu, zatem zauważyć można, że kobiety od początku miały ogromny wpływ na jego twórczość. Ascendent malarza był w Lwie, a Słońce jako opiekun jego horoskopu pozwoliło mu zabłysnąć i stać się sławnym. To też podkreślało silną ekspansję artysty, jego wyrazistą osobowość, oraz silny wpływ ojca na jego młodzieńcze lata. A Jose Ruiz a Blasco też był artystą, uczył rysunku i pracował też jako kustosz muzeum.

37 RODZINA I ZWIĄZKI W HOROSKOPIE
Izabela Podlaska-Konkel
W naszym horoskopie Księżyc opisuje nasze relacje z rodziną oraz to, jak nas wychowano, jak przebiegało nasze dzieciństwo i jakie wzorce rodzinnych zachowań wynieśliśmy z domu. Kiedy chcemy zobaczyć, czego potrzebuje dana osoba, aby stworzyć rodzinę, też patrzymy na Księżyc. Planety w horoskopie opisują również ważne osoby w naszym życiu, w tym rodziców i najbliższych członków rodziny. Ojca symbolizuje Słońce w horoskopie dziennym, Saturn w horoskopie nocnym. Matkę opisuje Wenus w horoskopie dziennym, Księżyc w horoskopie nocnym.

44 PRACA Z ZAMIŁOWANIA: POWOŁANIE I SŁOŃCE W HOROSKOPIE
Frank Clifford (tłum. Tomasz Wiński)
Słońce w horoskopie reprezentuje wrodzone dążenie do bycia kimś znaczącym. Zrozumienie słonecznego przekazu może pomóc określić, jakiego rodzaju aktywność przyniesie osobiste spełnienie i poczucie celu. Uwaga, jaką przykładamy do znaczenia Słońca w astrologii zachodniej sugeruje, jak bardzo cenimy koncepcję, zgodnie z którą wszyscy mamy indywidualny cel do odkrycia, lub przeznaczenie, które jest dla nas wyjątkowe i unikalne. Ale, co być może ważniejsze, Słońce, według słów Josepha Campbella, jest mniej „poszukiwaniem sensu życia, a bardziej… doświadczaniem tego, że żyję”.