Skip to main content

Wydaliśmy podwójny i jubileuszowy numere „Trygonu” 4-5(9/10)2010/2011, nakład 700 egzemplarzy. Spis treści: III Konferencja PSA – program, Relacja z 42. Konferencji AAGB – Sylwester Bandura, Punkt Fortuny – Izabela Podlaska, Horoskop II Konferencji PSA – Krystyna Daca, Eric Clapton – astrobiografia, część 1 – Tomasz Kiedos, Horoskop horarny: wymarzona praca – Tomasz Wiński, Zaprzysiężenie Bronisława Komorowskiego – Piotr Piotrowski, Kwantowość i falowość tranzytów planet – Krzysztof Porzeżyński, Uwaga! Tranzyt Marsa – Miłosława Krogulska, Horoskop Olgi Jackowskiej – Monika Pachniewicz, Cztery katastrofy z Plutonem w tle – Jarosław Gronert, Profesja astrologa – Rafał Gendarz, Małe planety w astrologii medycznej – Sylwester Bandura.

trygon_4-5(9-10)2011_www400

SPIS TREŚCI

2 Od Redakcji

3 III Konferencja PSA
Szczegółowy program, opis wykładów i sylwetki wykładowców III Konferencji Polskiego Stowarzyszenia Astrologicznego 8-10.04.2011, Warszawa

16 Relacja z 42. Konferencji AAGB
SYLWESTER BANDURA
Relacja uczestnika 42. Konferencji zaprzyjaźnionego Brytyjskiego Stowarzyszenia Astrologicznego w Wyboston Lakes koło Cambrige w Wielkiej Brytanii.

19 Punkt Fortuny
IZABELA PODLASKA
Podczas analizy horoskopu skupiamy się najpierw na badaniu kondycji i siły planet, ich położenia w znakach i domach, a także oceniamy aspekty planet i położenie osi. Są jednak inne punkty, które warto wziąć pod uwagę, kiedy chcemy odczytać ukrytą dynamikę horoskopu. Są nimi Punkt Fortuny i jego lustrzane odbicie – Punkt Ducha. Jest to skrót wykładu z II Konferencji PSA 27-28.02.2010

25 Horoskop II Konferencji PSA
KRYSTYNA DACA
Interpretacja horoskopu otwarcia II Konferencji PSA 27-28.02.2010, Warszawa.

27 Eric Clapton – astrobiografia, część 1
TOMASZ KIEDOS
Eric Patrick Clapp niedawno obchodził 65. urodziny, ale nadal nagrywa płyty, których ma na koncie ponad 40. Dla niektórych jest żywą legendą, dla innych zapomniany. Jego losy życiowe były bardzo dramatyczne. Gdyby nie muzyka, dawno nie byłoby go wśród nas. Tomasz Kiedos próbuje przybliżyć w sylwetkę oraz losy życiowe – oczywiście pod kątem astrologicznym – jednego z najwybitniejszych gitarzystów, Erica Claptona.

34 Horoskop horarny: wymarzona praca
TOMASZ WIŃSKI
To, co dla jednego człowieka jest błahostką, dla drugiego urasta do rangi problemu. Każdy z nas jest inny. Dlatego pytania zadawane astrologowi też są przeróżne. Tomasz Wiński opisuje przykład konkretnego horoskopu horarnego, ponieważ jest ciekawy ze względu na w miarę łatwy sposób wyznaczenia czasu.

37 Zaprzysiężenie Bronisława Komorowskiego
PIOTR PIOTROWSKI
Horoskop zaprzysiężenie Bronisława Komorowskiego jest bardzo wyrazisty i zarazem niezwykle trudny. Mówi o piętrzących się problemach, kłopotach, niepotrzebnej walce i ciągłych przepychankach. Wszystko przez półkrzyż planetarny, który dodatkowo ustawił się na głównych osiach horoskopu (asc, dsc i ic), a na dokładkę ceremonia odbyła się w godzinie Saturna. Można powiedzieć: gorzej być nie mogło! Przynajmniej w świetle reguł astrologii elekcyjnej.

41 Kwantowość i falowość tranzytów planet
KRZYSZTOF PORZEŻYŃSKI
To, czy coś jest faktem, czy procesem w istocie zależy od czasu zaistnienia. Fakty dają się streścić w zdaniu, krótkiej notatce. Stanowią kwant informacji. Proces wyłania się z wielu zdań, akapitów, rozdziałów i zawarty jest często między wierszami. Trudno go określić, opisać precyzyjnie. Jest podobny do fali. Proponuję spojrzeć na wydarzenia i procesy pod kątem tranzytującego ruchu poszczególnych kosmicznych energii.

45 Uwaga! Tranzyt Marsa
MIŁOSŁAWA KROGULSKA
Mars w horoskopie urodzeniowym to energia, odwaga, działanie i brawura. Jego tranzyty potrafią wzniecić burzę w spokojnych zakątkach horoskopu. Marsowe nawałnice są na szczęście krótkie, bo zwykle trwają tylko kilka dni. Jednak ich skutki mogą być poważne. Są słowa i decyzje, których nie da się tak po prostu cofnąć. Warto przeanalizować, jak cykl Marsa realizuje się w naszym horoskopie, bo dzięki temu może się nam udać opanować marsowe energie i odkryć w sobie siły, o jakie się nawet nie podejrzewaliśmy.

49 Horoskop Olgi Jackowskiej
MONIKA PACHNIEWICZ
Słońce artystki wraz z Marsem i Lilith w Bliźniętach plus Uran w Raku w domu VIII horoskopu, zwanego domem śmierci i transformacji, plus ascendent w znaku Skorpiona, ukazują ogrom przeżyć na granicy życia i śmierci. Chiron w Koziorożcu w domu II wskazuje na doświadczenie skrajnego ubóstwa, a IV dom w znaku Ryb (mamy tam również Głowę Smoka) może wskazywać na patologiczne otoczenie, a także role placówek opiekuńczych, dzięki którym przetrwała ciężkie lata.

52 Cztery katastrofy z Plutonem w tle
JAROSŁAW GRONERT
Dominującą rolę spełniały planety pokoleniowe w kosmogramach czterech katastrof, których konsekwencje zmieniły losy narodów, a w efekcie i świata w XX i XXI wieku. Mam tu na myśli zatonięcie Titanica w nocy z 14 na 15 kwietnia 1912 roku, katastrofę samolotu generała Sikorskiego na Gibraltarze 4 lipca 1943 roku, katastrofę promu kosmicznego Challenger 28 stycznia 1986 roku oraz katastrofę polskiego samolotu rządowego TU-154M pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 roku. W kosmogramie każdej z czterech katastrof dokładnie na descendencie znajduje się Pluton!

63 Profesja astrologa
RAFAŁ GENDARZ
Jyotiśa czyli astrolog wedyjski (w dalszej części tekstu używam terminu Jyotiśa) udziela informacji, prognozuje wydarzenia oraz podaje remedia w taki sposób, by osoba, która szuka tego typu pomocy mogła osiągnąć swoje cele. Mówi o tym Vaidyanath Diksita w swoim traktacie Jataka Parijata  rozdział 16.: „Nie ma nic lepszego na świecie niż horoskop (7), jeśli chodzi o zdobycie bogactwa (2. dom), ochronę przed problemami(8. dom) oraz ukazanie właściwego kierunku (7. dom) na drodze życia”.

68 Małe planety w astrologii medycznej
SYLWESTER BANDURA
Znak i dom, w której Ceres znajduje się w kosmogramie, pokazuje, gdzie i w jaki sposób dany problem może się przejawić. „Bogini Ceres zatrzymała urodzajne zbiory na ziemi, kiedy jej córka została zabrana do podziemi” – stąd nieharmonijne aspekty Ceres mogą sugerować, że dziecko było karane przez rodziców przez głodzenie. Schorzenia typu anoreksja i bulimia powiązane są z Ceres.

72 Autorzy numeru