Skip to main content

„Trygon” nr 1(22)/2014
12 grudnia 2014 roku ukazał się kolejny numer kwartalnika „Trygon” 1(22)/2014, format A5, 52 strony, wydawany przez Polskie Stowarzyszenie Astrologiczne. W numerze analiza horoskopów zaprzysiężenia rządu Ewy Kopacz i prezydentury Poroszenki autorstwa Piotra Gibaszewskiego, tekst Ewy Krajewskiej o aspektach Słońca z Neptunem w horoskopie urodzeniowym, artykuł o horoskopach Polski i piętnastym stopniu Wodnika napisany przez Smiljanę Gavrancic w tłumaczeniu Tomasza Wińskiego, artykuł Izabeli Podlaskiej-Konkel o pytaniach horarnych dotyczących związków i małżeństwa oraz materiały z bezpłatnego kursu astrologii dla początkujących, jaki prowadzimy w naszym stowarzyszeniu, autorstwa Miłosławy Krogulskiej.

Jak otrzymać numer?
Jeśli chcesz otrzymywać nasz kwartalnik, wystarczy zapisać się do Polskiego Stowarzyszenia Astrologicznego (formularz wysyłamy mailem, wyślij prośbę na: info@srv54109.seohost.com.pl) i wpłacić roczną składkę członkowską 60 zł na konto Stowarzyszenia:

Polskie Stowarzyszenie Astrologiczne
02-123 Warszawa, ul. Korotyńskiego 26/61
Bank Zachodni WBK S.A.
20 1090 1870 0000 0001 1067 8306

Możliwe jest też otrzymanie pojedynczego, bieżącego numeru, prosimy o kontakt na maila: info@srv54109.seohost.com.pl

Kwartalnik "Trygon" nr 22

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Spis numeru:

2 Od Redakcji

3 Program wykładów na jesień 2014

5 Raport z działalności PSA za 2013 rok

12 Gdy Słońce spotyka Neptuna
EWA KRAJEWSKA
Raz do roku Słońce tworzy na niebie koniunkcję z Neptunem, patronem duchowości, artystycznego natchnienia, romantycznych uczuć, ale także iluzji, nałogów i kłamstwa. Jak realizuje się ta koniunkcja w horoskopach urodzeniowych? Neptuna trudno jasno zdefiniować, ma on wiele twarzy i nie wiadomo, która jest prawdziwa. To samo można powiedzieć o osobach urodzonych podczas koniunkcji Słońca z tą zwodniczą planetą. Aspekt ten może zrealizować się na różne sposoby. Obdarza on niezwykłą wrażliwością artystyczną i sprawia, że jego posiadacze tworzą niezwykle wizjonerskie dzieła, które są oryginalne, pełne emocji, ale w pewien sposób dziwne i jakby rozmyte, nieostre czy mgliste.

17 Polska i 15. stopnień Wodnika
SMILJANA GAVRANČIĆ (TŁUM. TOMASZ WIŃSKI)
Badania, które przeprowadziłam, przywiodły mnie do wniosku, że 15 stopnień Wodnika jest miejscem w zodiaku, które moglibyśmy przypisać Polsce, krajowi o tak tragicznej i burzliwej historii, krajowi, który na początku drugiej wojny światowej podzielili pomiędzy sobą Hitler i Stalin, ale także, sądząc po 15. stopniu Wodnika (centralny, królewski stopień humanistycznego i wizjonerskiego Wodnika) krajowi, który będzie mieć centralne miejsce i łatwą współpracę z Brukselą, jako siedzibą Unii Europejskiej i NATO (sekstyl z 15. stopnia Barana).

22 Zaprzysiężenie prezydenta Poroszenki
PIOTR GIBASZEWSKI
Ascendent Lwa w horoskopie zaprzysiężenia Petro Poroszenki na prezydenta Ukrainy przynosi spektakularny, medialny, emocjonalny początek jego prezydentury. Władca – Słońce ma korzystny, mobilizujący, integrujący trygon do Marsa. Jest również w XI domu, co sprawia, że Poroszenko postawi na autentyczną demokrację i reformy systemowe w stylu europejskim. A zatem Poroszenko idzie w stronę Zachodu i Unii Europejskiej. To niewątpliwie wzmacnia jego pozycję międzynarodową, ale też wewnętrzną – zwłaszcza wobec wojska, milicji i służb specjalnych. Ale nie zapominajmy, cokolwiek się wydarza w tym czasie, zawiera w sobie obraz twardej konfiguracji, która panuje obecnie na niebie – półkrzyża: Pluton, Uran, Mars.

24 Zaprzysiężenie rządu Ewy Kopacz
PIOTR GIBASZEWSKI
Dla tych, którzy już spuścili po brzytwie Ewę Kopacz, oraz jej efemerydalny rząd, oby się nie zdziwili… Spójrzmy na horoskop zaprzysiężenia. Twardy, ostry, mocny ascendent w znaku Skorpiona. W pierwszym domu nie mniej twardy i bezlitosny Saturn, oraz Mars w Strzelcu. Kobiecy rząd… Dlaczego? Spójrzmy na Marsa. Niby mocny. W Strzelcu. W I domu. Pozory… Jego zerowa kwadratura do Neptuna pokazuje, kto tu będzie mieć jaja. Baby… Księżyc i Wenus w Pannie. Twarde baby. Ewa Kopacz nie ma prezencji celebrytki, nie jest pięknością typu włoskiej Federici Mogherini (unijna minister spraw zagranicznych). Lekarka, nałogowa palaczka, ciężko pracująca kobieta.

27 Pytania o związki i małżeństwo
IZABELA PODLASKA-KONKEL
Siódmy dom jest domem relacji z ludźmi i umów. Domy od siódmego do dwunastego reprezentują nas w kontekście życia społecznego i oficjalnych relacji z ludźmi. Dom siódmy przedstawia relacje, które w przeciwieństwie do więzów rodzinnych, świadomie nawiązujemy, utrzymujemy lub zrywamy. W pytaniach o związek zawsze bierzemy pod uwagę oś ascendent – descendent. Pierwszy dom i jego władca oraz planety w pierwszym domu symbolizują osobę pytającą i jej pozycję w związku. Siódmy dom, jego władca i planety w tym domu opisują partnera, jego pozycję w związku i nastawienie do partnera.

36 Bezpłatny kurs astrologii: Znaczenie planet od Słońca do Saturna
MIŁOSŁAWA KROGULSKA
Materiały z bezpłatnego kursu „Astrologia od podstaw”, który Miłosława Krogulska prowadzi od początku 2014 roku w Polskim Stowarzyszeniu Astrologicznym. Kurs jest bezpłatny dla członków i dla osób niezrzeszonych, serdecznie zapraszamy! Szczegóły na naszej stronie internetowej www.polskaastrologia.pl