Skip to main content

Projekt ASTROGutenberg
KLASYKA ASTROLOGII ZA DARMO
Stowarzyszenie Astrologów w Polsce

William Lilly

ASTROLOGIA CHRZEŚCIJAŃSKA
1647 r.

tłumaczenie rozdziału i redakcja: Izabela Podlaska-Konkel

William LillyKSIĘGA III

ROZDZIAŁ 143

Sny

Jowisz lub Wenus w domu dziewiątym, jeśli są silne i nieuszkodzone, wskazują zazwyczaj na sny, które się sprawdzają i nie są złudne. Malefiki w tym domu oznaczają nikczemne sny i wyjątkowo kłamliwe. Jeśli w dziewiątym domu znajdują się bnenefiki, ale niekorzystnie położony lub silnie uszkodzony, wskazują na ambiwalentne sny, które czasami się sprawdzają, a czasami nie. Dlatego trudno dawać im wiarę.

Jeśli w dziewiątym domu nie ma żadnych planet, rozważ znak i władcę domu i na podstawie ich cech wydaj werdykt.

Tematy snów

Jeśli sygnifikatorem snów jest Saturn, człowiek będzie śnił o sprawach i ludziach związanych z tą planetą, czyli o uprawie ziemi, złożach, o kopaniu w ziemi, szukaniu skarbu, o wydrążonych jaskiniach po ziemią, o ciemnych miejscach i pustyniach, o grobowcach zmarłych, demonach, duchach i okropnych rzeczach, które wywołują strach i przerażenie itp.

Jowisz oznacza miłe sny dotyczące rzeczy szlachetnych lub awansu, związane ze sprawami kościoła, o wyjątkowych osobach, królach, książętach, arystokratach.

Mars wskazuje na sny o sporach, walce, wrogach, zamieszkach, koniach, wojnie, płonących domach, psach, polowaniu itp.

Słońce symbolizuje sny o złocie lub pieniądzach, albo ludziach, którzy są obdarzeni powszechnym szacunkiem, o rzeczach, które są powyżej Księżyca, o wyższym wykształceniu, o godnościach, awansie itp.

Wenus zapowiada rozkoszne sny, o przyjemnościach, bankietach, weselu, pięknych strojach, o pięknych młodych pannach, obrazach, przyjemnych zamachach.

Merkury oznacza sny o podróży, nauce, książkach, rachunkach, pisaniu, pieniądzach, młodzieży, dzieciach.

Księżyc wywołuje sny o wodzie, nawigacji, wielu codziennych sprawach, o zagrożeniu na morzu, o lataniu; ale jeśli Saturn jest w koniunkcji z Księżycem, wskazuje na najbardziej przerażające sny.

Wolna licencja – ten materiał został opublikowany na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Użycie niekomercyjne – Bez utworów zależnych 3.0 Polska.

Stowarzyszenie Astrologów w Polsce i autor tłumaczenia zezwalają na jego kopiowanie na własny użytek, cytowanie i wykorzystanie w celach niekomercyjnych pod następującymi warunkami: należy wyraźnie wskazać autora materiału, tłumacza, redaktorów oraz miejsce pierwotnej publikacji z aktywnym linkiem do tej strony: Stowarzyszenie Astrologów w Polsce – Projekt ASTROGutenberg www.polskaastrologia.pl, a także nazwę licencji (CC BY-NC-ND 3.0) wraz z odnośnikiem do jej postanowień. W przypadku przedruku w internecie konieczne jest także zamieszczenie dokładnego aktywnego odnośnika do materiału objętego licencją.