Skip to main content

Co roku organizujemy seminarium, które w całości poświęcone jest historii astrologii – sylwetkom znanych astrologów, starym technikom, ważnym zagadnieniom dotyczącym planet, zodiaku, a także dziejom różnych działów astrologii w Polsce i na świecie.

Temat kolejnego seminarium podamy wkrótce. Jego tematem będzie „Astrologia i akademia czyli astrologia w świetle badań naukowych”. Szczegóły podamy wkrótce.
Szczegółowe informacje: +48 600 218 488 lub e-mailowo: iza.podlaska@gmail.com

ARCHIWUM SEMINARIÓW

2021

8 Seminarium Historii Astrologii 2021VIII Seminarium Historii Astrologii sobota 30.01.2021 g. 15.00-19.00, online
VIII Seminarium Historii Astrologii odbyło się online w sobotę 30 stycznia 2021. Na seminarium wystąpili Jakub Kamiński z wykładem o astrologii w międzywojennej Polsce, Izabela Podlaska-Konkel, która opowiadała o wpływie egipskiej mitologii na ewolucję symboliki domów horoskopu, Miłosława Krogulska, która przedstawiła sylwetkę Bessie Leo i opowiedziała o roli kobiet w astrologii. Na koniec Rafał Wąsowski nakreślił historię koncepcji próżnego kursu Księżyca. Program i warunki uczestnictwa.

2020

Venus_Tablet_of_Ammisaduqa_150VII Seminarium Historii Astrologii 18 kwietnia 2020 g. 15.00-18.00, Internet
VII Seminarium Historii Astrologii odbyło się  w sobotę 18 kwietnia 2020 w Internecie. Na seminarium wystąpili Jakub Kamiński z wykładem o , Izabela Podlaska-Konkel, która opowiedziała, które elementy babilońskiego czytania z gwiazd przetrwały do naszych czasów i jaka była rola astrologii babilońskiej w rozwoju astrologii, Miłosława Krogulska, która przedstawiła rolę węzłów księżycowych w astrologii. Na koniec Rafał Wąsowski opowiedział, jak w dobie komputerów i internetu samodzielnie obliczyć pozycje planet i domów i narysować horoskop. Program i warunki uczestnictwa.

2019

Red Flag of the The Red Book Liber Novus Carl G Jung_150VI Seminarium Historii Astrologii odbyło się 16 lutego 2019. Na seminarium wystąpili Jakub Kamiński z wykładem o astrologii w sztuce średniowiecza i renesansu, Izabela Podlaska-Konkel z wykładem o wpływie astrologii na formowanie się światopoglądu i systemu Carla Gustawa Junga i Miłosława Krogulska, która przedstawiła sylwetkę astrologa Alana Leo i pokaże jego wpływ na formowanie się współczesnej astrologii. Program

2018

De_sphera_jowisz_150V Seminarium Historii Astrologii odbyło się 27 stycznia 2018 w Warszawie i było transmitowane przez Internet. Na seminarium wystąpiły Izabela Podlaska-Konkel z wykładem o wpływie astrologów na politykę w renesansowym Mediolanie i Miłosława Krogulska, która opowiedziała o technice fridarii.
PROGRAM V SEMINARIUM


2017

IV Seminarium Historii Astrologii - Polskie Stowarzyszenie AstrologiczneIV Seminarium Historii Astrologii  odbyło się w sobotę 3.06.2017 w Warszawie i było transmitowane przez Internet. Na seminarium wystąpili: Jakub Kamiński, Miłosława Krogulska, Izabela Podlaska-Konkel i Tomasz Wiński. Tematy wykładów: o radościach planet, planetarnych tropach na pewnym obrazie, astrologicznych grach z traktatu Alfonsa X, rektyfikacji horoskopu wg Williama Lilly’ego oraz o astrologii w komediach i tragediach Williama Szekspira.

Więcej o programie
Relacja zdjęciowa


2016

III Seminarium Historii AstrologiiIII Seminarium Historii Astrologii odbyło się w sobotę 20.02.2016 roku w Warszawie w godzinach 10.00-17.30 i było transmitowane przez Internet. Wysłuchaliśmy wykładów: Tomasza Wińskiego na temat wpływu astrologów na losy II wojny światowej, Rafała Wąsowskiego, który mówił o znaczeniu i pochodzeniu wyrażenia „znak zodiaku”, Izabeli Podlaskiej-Konkel o przepowiedniach politycznych Williama Lilly’ego, Jakuba Kamińskiego na temat roli astrologii w kulturze żydowskiej oraz Miłosławy Krogulskiej na temat słynnego dzieła Vetiusa Valensa Antologie. Więcej o programie  Relacja zdjęciowa


2015

II Seminarium Historii Astrologii - Polskie Stowarzyszenie Astrologiczne II Seminarium Historii Astrologii odbyło się w sobotę 21.03.2015 roku w godzinach 10.00 – 17.45 w Warszawie. Jako wykładowcy wystąpili: Andrzej Opejda z wykładem o historii formowania się zodiaku, Miłosława Krogulska, która opowiedziała o historii horoskopu prasowego i statystykach czytelnictwa horoskopów gazetowych w Polsce na przestrzeni ostatnich dwudziestu lat, Jakub Kamiński, który przedstawił fascynację astrologią poety Williama Yeatsa, Zbigniew Łagosz, który omówił nieznane fakty z biografii astrologia Roberta Waltera oraz Izabela Podlaska-Konkel z wykładem o astrolog Joan Quigley i jej współpracy z Białym Domem za prezydentury Ronalda Reagana. Więcej o programie. Relacja zdjęciowa.

2014

Picatrix_mini150I Seminarium Historii Astrologii odbyło się w sobotę 15.03.2014 w godzinach 10.15 – 17.00 w Warszawie. Kim Farnell z Wielkiej Brytanii opowiedziała o życiu i astrologicznej praktyce Simona Formana. Jakub Kamiński szukał tropów astrologicznych w literaturze średniowiecza i renesansu, szczególnie u Chaucera, Miłosława Krogulska opowiedziała o niezwykłej biografii ważnego astrologa arabskiego Al Biruniego i przygodach związanych z tłumaczeniem jego dzieł na języki europejskie. Izabela Podlaska-Konkel przedstawiła krótki zarys początków astrologii w Polsce oraz zaprezentowała wykład na temat Marcina Bylicy z Olkusza w kontekście astrologii na usługach polityki. Więcej o programie.