Skip to main content

XIV Konferencja Astrologiczna
Stowarzyszenie Astrologów w Polsce
18-20.03.2022, online
„Astrologia – sztuka – wyobraźnia”

Serdecznie zapraszamy na XIV Konferencję Astrologiczną Polskiego Stowarzyszenia Astrologicznego, która odbędzie się ONLINE 18-20 marca 2022 roku. Tematem przewodnim konferencji jest relacja astrologii ze sztuką oraz wpływ astrologii na rozwijanie wyobraźni i kreatywności w życiu codziennym. Jowisz w Rybach, który patronować będzie konferencji, sprzyja i działalności artystycznej, i poszerzaniu wiedzy o rzeczywistości za pomocą wyobraźni i astrologii. O związkach sztuki z astrologią, wykorzystaniu astrologii do poszerzania wyobraźni i rozwijania kreatywności oraz jak interpretacja horoskopu jest często postrzegana jako akt twórczy opowiedzą: Alexander von Schlieffen, Wojciech Jóźwiak, Piotr Gibaszewski, Cyprian Graczyk, Izabela Kiełbowska, Ewa Krajewska, Miłosława Krogulska, Marcin Lechna, Dorota Nowacka, Izabela Podlaska-Konkel, Bogdan Zbrzeżny.

Organizator: Stowarzyszenie Astrologów w Polsce
Miejsce konferencji: Internet
Czas trwania:
piątek 18.03 g. 16.30-20.15,
sobota 19.03 g. 12.00-20.00,
niedziela 20.03 g. 10-12.00 warsztat, g. 13.00-15.15 wykłady.
Informacje i zapisy: tel. kom. + 48 600 218 488, e-mail iza.podlaska@gmail.com

Koszt konferencji – wykłady:
Dla członków: darmowy udział (trzeba mieć opłaconą bieżącą składkę roczną 60 zł).
Dla niezrzeszonych: 100 zł.

Koszt warsztatu Miłosławy Krogulskiej 20.03.2022:
Dla członków: 40 zł
Dla niezrzeszonych: 60 zł.

Uwaga! Prosimy podczas zgłoszenia i wpłaty (również składki rocznej) podawać adres e-mail do kontaktu.

Opłatę za konferencję prosimy kierować na konto Stowarzyszenia. Zgłoszenie na maila: iza.podlaska@gmail.com i wpłata na konto składki (dla członków) lub opłaty za konferencję (w przypadku osób niezrzeszonych) jest potwierdzeniem rezerwacji miejsca. Osoby niezrzeszone w cenę uczestnictwa w konferencji mają wliczone tymczasowe dwudniowe członkostwo Stowarzyszenia Astrologów w Polsce. Jeśli ktoś chce się zapisać do Stowarzyszenia przed konferencją, jest taka możliwość – prosimy o wpłatę 60 zł i wysłanie maila ze zgłoszeniem uczestnictwa w konferencji.

Konto do wpłat:
Stowarzyszenie Astrologów w Polsce
02-123 Warszawa, ul. Korotyńskiego 26/61
mBank
66 1140 2004 0000 3302 7908 7137

Dane do przelewu zagranicznego:
Numer IBAN: PL 66 1140 2004 0000 3302 7908 7137
numer BIC/SWIFT: BREXPLPWMBK

Zapisy:
1) Wyślij zgłoszenie na e-mail: iza.podlaska@gmail.com
2) Opłać uczestnictwo w konferencji lub odnów członkostwo na 2022 rok.
3) Dostaniesz mailem potwierdzenie, że jesteś na liście uczestników konferencji.
4) Dzień przed konferencją dostaniesz e-maila z linkiem do strony z transmisją wideo konferencji.

Uczestnicy transmisji internetowej muszą posiadać:
1) komputer/tablet/telefon z dostępem do Internetu,
2) konto e-mail do korespondencji.

UWAGA! Ponieważ wydarzenie jest transmitowane na żywo z wykorzystaniem publicznych sieci, nie jesteśmy w stanie zagwarantować jakości i ciągłości przekazu przez cały czas trwania transmisji. To znaczy, że obraz może być mniej ostry, a w czasie transmisji mogą wystąpić niewielkie zakłócenia. Jakość odbieranej transmisji zależy także od szybkości łącza uczestnika transmisji.

PLAN KONFERENCJI


PIĄTEK, 18.03.2022
16.15 wirtualna recepcja, otwarcie wirtualnej sali konferencyjnej

16.30 -17.00 otwarcie konferencji, wprowadzenie, program, horoskop rozpoczęcia konferencji

17.00-18.00
Astrologia: nauka czy sztuka?
Izabela Podlaska-Konkel

18.00-19.00
Horoskop twórcy odzwierciedlony w jego dziele
Ewa Krajewska

19.15-20.15
Astrology, Art and Space/ Astrologia, sztuka i przestrzeń
Alexander von Schlieffen
(wykład w języku angielskim, tłumaczenie zostanie po konferencji udostępnione wraz z filmem)

SOBOTA, 19.03.2022

12.00-13.00
Świat wyłaniający się z chaosu – sztuka interpretacji astrologicznej z wykorzystaniem intuicyjnego prowadzenia
Izabela Kiełbowska

13.15-14.15
Astrokartografia i proces twórczy
Miłosława Krogulska

14.30-15.30
Rewolucje podczas ingresu Plutona do Wodnika
Wojciech Jóźwiak

PRZERWA 15.30-16.30

16.30-17.30
Astrologia jako sztuka odkrywania ukrytej rzeczywistości czyli podróż Jowisza przez ocean Neptuna
Marcin Lechna

17.45-18.45
„Świat jest teatrem, aktorami ludzie” – metafora teatru w interpretacji horoskopu urodzeniowego
Dorota Nowacka

19.00-20.00
Buntownicy, skandaliści, szaleńcy, obrazoburcy
Piotr Gibaszewski

NIEDZIELA, 20.03.2022

10.00-12.00 WARSZTAT
Kreatywne domy w twoim horoskopie: V, IX i XI
Miłosława Krogulska

PRZERWA 12.00-13.00

13.00-14.00
O pewnych narzędziach z warsztatu astrologa
Bogdan Zbrzeżny

14.00-15.00
Życie jest filmem. Interpretacja horoskopu wybranych twórców w odniesieniu do ich kreacji.
Cyprian Graczyk

15.00 Zakończenie XIV Konferencji astrologicznej

OPIS WYKŁADÓW i INFORMACJE O WYKŁADOWCACH

Alexander von Schlieffen
Astrology, Art. And Space/ Astrologia, sztuka i przestrzeń

Artists, photographers, architects and designers manifest their individual concept or vision of space in their paintings, sculptures, buildings and objects. By looking at their birth charts, we can pick up delightful insights into how their inner psychological sense of space manifests in their artistic work.

Alexander von Schlieffen urodził się w 1964 r. Studiował malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Duseldorfie. Od 1998 r. miał wiele wystaw w Niemczech i Szwajcarii. Astrologii uczył się w Kolonii, gdzie uzyskał dyplom Niemieckiego Stowarzyszenia Astrologicznego (DAV). Mieszka i pracuje jako astrolog i malarz w Kolonii i Berlinie. Alexander jest nauczycielem astrologii w wielu szkołach w Europie, regularnie wykłada w Centrum Astrologii Psychologicznej w Londynie prowadzonej przez Liz Greene. Pisał tygodniowe horoskopy dla „Vanity Fair”, prowadził program telewizyjny o interpretacji horoskopów, opublikował wiele artykułów o astrologii oraz książkę o ćwiartkach horoskopu. Wydaje serię audiobooków o astrologii i roczne prognozy, publikuje też podcasty astrologiczne. Więcej informacji na jego stronie: www.schlieffen-astrologie.de

Piotr Gibaszewski
Buntownicy, skandaliści, szaleńcy, obrazoburcy
Co się dzieje w podświadomości i umyśle kogoś, kto kontestuje rzeczywistość, szydzi z tradycji i świętości, walczy z demonami duszy? Dziwne światy artysty. Astrologiczny pejzaż wybitnych polskich twórców, którzy wymykają się schematom, normom i zasadom.

Piotr Gibaszewski astrologią i tarotem zajmuje się od roku 1990. Od 1995 roku zajmuje się astrologią zawodowo i prowadzi firmę Solarius. Ukończył łódzkie Studium Psychotroniki Chiron. Jest również absolwentem wydziału filozoficznego Uniwersytetu Jagiellońskiego – kierunek religioznawstwo. Kierunkiem jego badań naukowych jest współczesna apokaliptyka, jej przejawianie się w kulturze, mediach i religii. Pracę magisterską napisał na temat: „Tarot-historia i rozwój ezoterycznej doktryny, a fenomen tarotowej kartomancji”. Jest autorem wydawanej od 1999 roku rocznej prognozy „Horoskop dla świata, Polski i znaków zodiaku”. Jest również autorem Astrokalendarza wydawanego w Studiu Astropsychologii.
Prowadzi indywidualne sesje oraz uczy astrologii. Jest wykładowcą w Studium Psychologii Psychotronicznej oraz współautorem astrologicznych felietonów w miesięczniku „Sens”.

Cyprian Graczyk
Życie jest filmem. Interpretacja horoskopu wybranych twórców w odniesieniu do ich kreacji.
Życie jest sztuką. Ty jesteś reżyserem (Słońce) swojego życia, ty piszesz mu scenariusz (Merkury), jesteś jego głównym bohaterem (Mars). Ty mu nadajesz wartość (Wenus), znaczenie (Jowisz) i przeszkody (Saturn). Nasza esencja jest zawarta w każdej części kreacji naszego życia. Najdobitniej pokazują to dzieła artystów. Film, książki, role aktorskie, sztuka, albumy muzyczne są pieczęciami duszy i natury twórcy. Na tym wykładzie zinterpretuję kosmogramy wybranych twórców zestawione z recenzją ich sztuki.

Cyprian Graczyk: Astrologią zajmuję się od 2005 roku, pierw indywidualnie i amatorsko, następnie rozwijając się poprzez szereg kursów, szkoleń i warsztatów a ostatecznie łącząc astrologię z wiedzą dot. praw wszechświata, prawa przyciągania oraz coachingową zająłem się nią profesjonalnie. Wykorzystuję astrologię do rozwoju osobistego. Astrologię postrzegam jako najlepsze narzędzie do zrozumienia siebie i naszej jedności ze Wszystkim, co jest. Wierzę, że wszyscy jesteśmy zindywidualizowanymi częściami Jednego Źródła, wielowymiarowymi istotami doświadczającymi życia w ludzkiej formie. Astrologia natalna (interpretacja horoskopu urodzeniowego) to dziedzina astrologii, która koncentruje się na indywidualnym ludzkim doświadczeniu, jest mapą do swojej autentycznej, najwyższej samo-ekspresji. Choć droga na mapie wydaje się łatwa – to w praktyce jest nieco bardziej skomplikowana. Podobnie astrologia łatwo wskaże Ci jak masz się “ogarnąć”, ale wiele zależy od Twojej wolnej woli i tendencji do opierania się właściwym rozwiązaniom. Koniec końców, wolna wola jest w każdym z nas. Strona: www.astroaligned.com

Wojciech Jóźwiak
Rewolucje podczas ingresu Plutona do Wodnika

Rewolucja trwa, tylko jeszcze nikt jej nie widzi. Podczas ingresu Plutona do Wodnika w XVIII wieku odbyła się najpierw rewolucja amerykańska, a potem gdy Pluton był już głębiej w Wodniku, wielka rew. francuska. Podczas poprzedniego ingresu w XVI wieku miały miejsce też rewolucje, ale pod hasłami reformacji, protestantyzmu. Czyli: Pluton w Wodniku — wiek XVI — rewolucja religijna — przeciw władzy Kościoła i kościelnej hierarchii — za wolnością religijną. Pluton w Wodniku — wiek XVIII — rewolucja republikańska — przeciw monarchii i hierarchii arystokratycznej — za wolnością demokratyczną. Pytanie: jaka będzie obecna rewolucja XIX wieku? Lub: jaka ona już jest? Ponieważ już jesteśmy w czasie ingresie z orbą 4…3 stopnie, a taka orba wystarczała przy poprzednich rewolucjach. Wniosek: rewolucja już trwa, tylko jej nikt nie dostrzega.

Wojciech Jóźwiak astrologią zainteresował się na początku lat 80. XX wieku. Czuje się związany z jej racjonalnym i nie-okultystycznym nurtem. Stara się kontynuować idee pochodzące od Michela Gauquelina (np. pierwszorzędne znaczenie planet na osiach kosmogramu, typy planetarne) i od Johna Addey’a (analiza harmoniczna). Od 1997 roku wydaje e-magazyn Taraka (www.taraka.pl), gdzie astrologia jest jednym z głównych tematów. Od 2004 prowadzi w Internecie i w realu Akademię Astrologii (www.astroakademia.pl). Jego najważniejsza książka to: „Astrologia samopoznania” (2007).

Izabela Kiełbowska
Świat wyłaniający się z chaosu – sztuka interpretacji astrologicznej z wykorzystaniem intuicyjnego prowadzenia

Trzeba znać język, poznać alfabet, nauczyć się składać litery w słowa, by przeczytać i zrozumieć to zdanie. Podobnie jest horoskopem – by wypowiedź, badającego kosmogram miała sens, niezbędne jest zdobycie wiedzy i praktycznych umiejętności, ale czy to już wszystko, co jest nam potrzebne? To wystarczy? Jest coś jeszcze? Czy gdzieś w gąszczu pozornie przypadkowo ułożonych elementów, jesteśmy w stanie znaleźć więcej niż przepis na „właściwy” odczyt z garści zdań wyjętych, a potem złożonych z treści wysłuchanych lekcji i przeczytanych podręczników, by potem wypowiedzieć je na głos lub spisać ponownie, zgodnie z wytycznymi czy choćby zaleceniami nauczycieli i na tym zakończyć tę podróż po horoskopie? Czy iść dalej? W nieznane? I czy po drodze – zbaczać ze szlaku, jeśli coś intrygującego napotkamy po drodze? Czy na tej ścieżce intuicja będzie pomocna? Czy może stać się naszym wewnętrznym przewodnikiem? Sprawi, że praca astrologa będzie mniej odtwórcza a bardziej twórcza? I czy podnosi warsztat astrologiczny do rangi sztuki, czyniąc fachowego rzemieślnika natchnionym artystą?

Izabela Kiełbowska jest astrolożką i tarocistką, jest członkiem Stowarzyszenia Astrologów w Polsce oraz należy do władz Polskiego Towarzystwa Astrologicznego (organu Komisji Rewizyjnej od grudnia 2016 r.). Brała udział w tworzeniu publikacji X Tomu Biblioteki PTA Interpretacja Gwiazd Stałych Johna Frawley’a. Ukończyła trzy poziomy Szkoły Astrologii PTA, obejmującej swoim zakresem tematycznym astrologię tradycyjną i współczesną, oraz uczestniczyła w licznych wykładach, warsztatach i lekcjach, prowadzonych zarówno w obrębie wspomnianych stowarzyszeń, jak i poza nimi. Nieustannie poszerza swoją wiedzę i umiejętności, czerpiąc ze źródeł dostępnych w języku polskim i angielskim oraz mądrości zaprzyjaźnionych doświadczonych praktyków. Astrologia jest jej wieloletnią pasją, której poświęca czas i myśli każdego dnia. Przygląda się światu z astrologicznej perspektywy. Ze szczególną uwagą obserwuje ruch Księżyca i powiązane z nim ludzkie nastroje. Prowadzi fanpage – Izabela Kiełbowska – astrolożka i tarocistka oraz kanał na youtube – TAROT DROGI ROZWOJU – Izabela Kiełbowska.

https://www.facebook.com/izabela.kielbowska.astrolozka.i.tarocistka

https://www.youtube.com/channel/UCSGouS0RTdZ67JAmzTX-Ncg

Ewa Krajewska
Horoskop twórcy odzwierciedlony w jego dziele
Artyści mają pełną swobodę twórczą i mogą wykreować dowolne postaci, wątki i stworzyć świat według własnej wizji. Wyobraźnia nie ma granic. Jednak niezwykle często dzieła artystów są odzwierciedleniem ich horoskopów.

EWA KRAJEWSKA – podróżniczka, astrolog. Ukończyła Iberystykę na Uniwersytecie Warszawskim. Przez niemal 8 lat mieszkała w Meksyku, gdzie pracowała jako pilot wycieczek, jednocześnie rozwijając ezoteryczne zainteresowania (astrologia, tarot, runy, numerologia, astrologia aztecka).
Na łamach „Czwartego Wymiaru” oraz „Poznaj Świat” opisywała piękno i tajemnice Ameryki Łacińskiej. Po powrocie do Polski poświęciła się astrologii. Nauki pobierała w Warszawskiej Szkole Astrologii i na wykładach Stowarzyszenia Astrologów w Polsce. Strona: www.facebook.com/Astrolog.Ewa oraz www.astrologewa.blogspot.com

Miłosława Krogulska
Astrokartografia a proces twórczy
Astrokartografia to dziedzina astrologii, która skupia się na relacji człowieka z ziemią. Tranzyty, progresje czy inne dziedziny prognozowania skupiają się na odpowiedzi na pytanie, kiedy coś się stanie. Astrokartografia przynosi wiedzę, gdzie lub w powiązaniu do jakiego miejsca, mogą nastąpić ważne wydarzenia. Przydaje się, gdy chcemy zmienić miejsce zamieszkania czy znaleźć istotne energetycznie punkty na Ziemi. Mapa astrokartograficzna, wykorzystywana w astrokartografii, wskazuje kierunki ważne dla naszej działalności i rozwoju, także duchowego i artystycznego. Podczas wykładu przedstawię przykład działania mapy astrokartograficznej w procesie tworzenia dzieła literackiego. Zapraszam także osoby początkujące w dziedzinie astrologii i astrokartografii, aby mogły lepiej zorientować się w szerokich możliwościach, jakie daje na nowoczesna, stosunkowo prosta i bardzo praktyczna technika astrologiczna.

Warsztat
Kreatywne domy w twoim horoskopie: V, IX i XI

Gdy szukamy sobie ciekawego zajęcia, którym możemy (choć wcale nie musimy) się zająć, warto zajrzeć do domów V, IX i XI w horoskopie. Odpowiadają one za czas wolny, hobby, przyjaźń i zabawę. Władcy tych domów i ich wzajemne relacje wskażą nam, co warto czasami zrobić, żeby choć na chwilę wyrwać się z codziennego kieratu. Choć wielu astrologom te właśnie domu nie wydają się w horoskopie najważniejsze, to gdy przestajemy doceniać ich potencjał, życie traci smak.
Podczas warsztatu przełożymy symboliczny język astrologii na praktyczne dziedziny związane z hobby i czasem wolnym. Artystyczny duch czeka na sposobność do zawładnięcia naszą wyobraźnią, a właściwie zinterpretowane domy V, IX i X mogą poprowadzić nas ku zupełnie nowym odkryciom i możliwościom.

Miłosława Krogulska jest astrologiem, dziennikarką oraz nauczycielem astrologii i tarota. Należy do Stowarzyszenia Astrologów w Polsce i brytyjskiego The Astrology Association of Great Britain. Razem z Izabelą Podlaską prowadzi strony www.Astroportal.pl oraz www.Czary.pl. Mieszka w Warszawie. Kontakt: milka.astrologia@gmail.com

Marcin Lechna
Astrologia jako sztuka odkrywania ukrytej rzeczywistości czyli podróż Jowisza przez ocean Neptuna

Jowisz jako student zodiaku wciąż dąży do poznania nie znanego. Dowiedz się jak studiowanie astrologii wpłynie na postrzeganie Twojego świata. Jakie są pułapki oraz nagrody studiowania ukrytej po za kurtyną archetypowej wersji rzeczywistości. A także czym jest sztuka i czy umiejętność interpretacji astrologicznych znaków to też sztuka?

Marcin Lechna – astrolog, menal coach sportowy, refrakcjonista, pisarz, biznesmen. Astrologią zajmuje się od 1993 roku. Bada ją i promuje. Wraz z Grzegorzem Frelichowskim przeprowadził badanie polegające na porównaniu typów Junga z typami astrologicznymi. Autor powieści „Daniel” w której w mistyczny świat akcji wplótł elementy astrologii. Od grudnia 2020 roku redaktor naczelny magazynu RELAX. Właściciel firm Diuk Optyk, Diuk Dystrybucja oraz wydawnictwa Labrum.

Dorota Nowacka
„Świat jest teatrem, aktorami ludzie” – metafora teatru w interpretacji horoskopu urodzeniowego
Podczas wykładu przedstawię mój pomysł na zmierzenie się z niełatwą sztuką interpretacji horoskopu. Polega on na spojrzeniu na kosmogram jak na instytucję teatru – ze wszystkimi jego pracownikami (planetami) i zakamarkami (domami). Pozwala to snuć opowieść o właścicielu horoskopu, który nieustannie pracuje nad odegraniem pewnego niepowtarzalnego przedstawienia.

Dorota Nowacka – z wykształcenia polonistka i anglistka, doktor nauk humanistycznych, z zawodu nauczyciel, z zamiłowania astrolog. Astrologię zgłębia od 1989r. Szczególnie interesują ją horoskopy urodzeniowe i psychologiczne podejście do ich interpretacji. Publikowała w „Trygonie” i prowadziła wykłady dla Stowarzyszenia Astrologów w Polsce. Redaguje bloga poświęconego astrologii: www.astrorady.pl

Izabela Podlaska-Konkel
Astrologia: nauka czy sztuka?
Czym zajmują się astrologowie? Czy astrologia jest nauką starej daty czy może sztuką i kreatywnym sposobem opisu i poznania świata? Różne koncepcje dotyczące natury astrologii i istoty pracy astrologa towarzyszą astrologii od tysięcy lat. Czy astrologia jest nauką, sztuką czy może jest trzecia droga, która prowadzi nas do zrozumienia fenomenu niesłabnącej popularności astrologii? Przyjrzymy się różnym definicjom astrologii w odniesieniu do klasycznych i współczesnych koncepcji kosmologicznych i epistemologicznych.

Izabela Podlaska-Konkel uczy astrologii i tarota w Warszawskiej Szkole Astrologii oraz publikuje na Astroportal.pl i Czary.pl. Autorka książek Astrologia horarna w praktyce (2017) i Podręcznik astrologii (razem z Miłosławą Krogulską, 2014). Co roku wydaje Polskie Efemerydy z aspektami, ingresami i retrogradacjami na cały rok. Studiuje na wydziale Cultural Astronomy and Astrology (MA) na UWTSD w Walii oraz na wydziale filologii klasycznej UKSW w Warszawie. Przedstawiciel Stowarzyszenia Astrologów w Polsce oraz oficjalny przedstawiciel the National Council for Geocosmic Research w Polsce. Należy do: AAGB i NCGR. Mieszka w Warszawie. Kontakt: iza.podlaska@gmail.com

Bogdan Zbrzeżny
O pewnych narzędziach z warsztatu astrologa
Wykres horoskopu jest pewną strukturą statyczną, której interpretacja wymaga wiedzy i doświadczenia, te zaś uruchamiają wyobraźnię/intuicję pozwalające dobrać właściwe słowa do opisu tej struktury. Należy jednak mieć na uwadze i to, że obraz horoskopu na kartce papieru jest efektem działania dosyć złożonych algorytmów obliczeniowych, które składają się na to, co określa się mianem programu astrologicznego. Stanowią one wyposażenie warsztatu astrologa a ich umiejętne wykorzystanie pozwala na rozszerzenie możliwości interpretacyjnych horoskopu, zwłaszcza jego dynamiki w czasie. W referacie zostaną pokrótce omówione niektóre z algorytmów, łącznie z wizualizacją ich działania. Niektóre z tych wizualizacji mogą przez nas być odbierane jako grafiki artystyczne.
Bio:
Interesuję się astrologią od 1995 r. W 1996 r. ukończyłem kurs prowadzony przez Margot Graham w ramach Polskiego Towarzystwa Psychotronicznego. Od 2008 do 2021 roku uczestnik Astroakademii Wojciecha Jóźwiaka. Do analiz i prezentacji wykorzystuję wyniki z własnego programu astrologicznego, który powstał w wyniku patrzenia na horoskop w sposób częstokroć odbiegający od standardowego podejścia. Swoje podejście do astrologii wielokrotnie prezentowałem podczas konferencji organizowanych przez PSA a także wykładów prowadzonych dla uczestników kursów PSA. Mieszkam w Warszawie.