Skip to main content

XV Konferencja Astrologiczna
Stowarzyszenie Astrologów w Polsce
24-26.03.2023, online
Harmonia Nieba i Ziemi:
Astrologia – Ekologia – Kosmos

Serdecznie zapraszamy na XV konferencję astrologiczną Stowarzyszenia Astrologów w Polsce: Harmonia Nieba i Ziemi: Astrologia – Ekologia – Kosmos, która odbędzie się ONLINE 24-25-26 marca 2023 roku.

Tematem przewodnim jest astrologia jako narzędzie do zrozumienia otaczającego nas świata i kosmosu. Pluton w Wodniku oraz Jowisz w Baranie i Byku, które patronować będą konferencji, skierują naszą uwagę roku na sprawy ekologii, odpowiedzialności za naszą planetę, zmian na poziomie osobistym i globalnym, a także poszukiwanie spokoju i harmonii w świecie, w którym żyje się coraz szybciej. Na konferencji wystąpią: Wojciech Jóźwiak, Piotr Gibaszewski, Cyprian Graczyk, Izabela Kiełbowska, Ewa Krajewska, Miłosława Krogulska, Marcin Lechna, Andrzej Opejda, Izabela Podlaska-Konkel i Bogdan Zbrzeżny.

Organizator: Stowarzyszenie Astrologów w Polsce
Miejsce konferencji: Internet, link do strony podamy w dniu konferencji kilka godzin przed rozpoczęciem wykładów – tu na stronie www i na Facebooku stowarzyszenia
Informacje: tel. kom. + 48 600 218 488, e-mail: iza.podlaska@gmail.com

Czas trwania:
piątek 24.03 g. 18.00-20.15,
sobota 25.03 g. 12.00-20.00,
niedziela 26.03 g. 12-14.30 warsztat, g. 15.00-17.00 wykłady.

KOSZT
Udział w konferencji jest bezpłatny dla wszystkich, którzy chcą w niej uczestniczyć na żywo.
LINK DO TRANSMISJI https://stowarzyszenieastrologow.clickmeeting.com/xv-konferencja-astrologiczna2023 

Koszt warsztatu Ewy Krajewskiej 26.03.2023: 50 zł (w tym nagranie).

Dostęp do nagrań wykładów po konferencji – dla członków stowarzyszenia z opłaconą składką na 2023 rok. Przed konferencją można zapisać się do stowarzyszenia. Uwaga! Prosimy w opisie wpłaty składki rocznej podawać adres e-mail do kontaktu.

Konto do wpłaty składki 60 zł na 2023 rok:
Stowarzyszenie Astrologów w Polsce
02-123 Warszawa, ul. Korotyńskiego 26/61
mBank
66 1140 2004 0000 3302 7908 7137

Dane do przelewu zagranicznego:
Numer IBAN: PL 66 1140 2004 0000 3302 7908 7137
numer BIC/SWIFT: BREXPLPWMBK

Uczestnicy transmisji internetowej muszą posiadać:
1) komputer/tablet/telefon z dostępem do Internetu,
2) adres e-mail do korespondencji.

UWAGA! Ponieważ wydarzenie jest transmitowane na żywo z wykorzystaniem publicznych sieci, nie jesteśmy w stanie zagwarantować jakości i ciągłości przekazu przez cały czas trwania transmisji. To znaczy, że obraz może być mniej ostry, a w czasie transmisji mogą wystąpić niewielkie zakłócenia. Jakość odbieranej transmisji zależy także od szybkości łącza uczestnika transmisji.

PLAN KONFERENCJI

PIĄTEK 24.03.2023

17.30-18.00 wirtualna recepcja, otwarcie wirtualnej sali konferencyjnej

18.00 rozpoczęcie konferencji

18.15 – 19.15
Ewa Krajewska
César Manrique – genialny architekt, aktywista ekologiczny czy społeczny szkodnik?

19.15 – 20.15
Izabela Podlaska-Konkel
Horoskop jako kosmiczny kalendarz

SOBOTA 25.03.2023

12.00 – 13.00
Izabela Kiełbowska
Matka Ziemia i Niebo – zodiakalny ekosystem potrzeb i wartości

13.15 – 14.15
Marcin Lechna
Trochę mistyki: Zodiak czyli opowieść o sensie istnienia. Trochę praktyki: przykłady wielokrotności przejawu tranzytów na wybranych horoskopach.

PRZERWA 14.15 – 15.15

15.15 – 16.15
Piotr Gibaszewski
Gdy nadciąga koniec świata. Apokalipsa wg. Świętego Plutona

16.30 – 17.30
Wojciech Jóźwiak
Astrologia i symboliczne zwierzęta

PRZERWA 17.30 – 18.00

18.00 – 19.00
Andrzej Opejda
Astrologia w rolnictwie

19.00 – 20.00
Bogdan Zbrzeżny
Z Ziemi do Nieba – czyli o cyklach trochę inaczej

NIEDZIELA 26.03.2023

12.00 – 14.30
WARSZTAT Ewy Krajewskiej
Księżyc w horoskopie urodzeniowym – w poszukiwaniu szczęścia, harmonii i spokoju

PRZERWA 14.30 – 15.00

15.00 – 16.00
Cyprian Graczyk
Horoskop urodzeniowy jako narzędzie do kreacji własnej rzeczywistości

16.00-17.00
Miłosława Krogulska
Systemy domów w Antologiach Wettiusza Walensa

17.00 zakończenie XV konferencji astrologicznej

 

OPIS WYKŁADÓW I BIOGRAFIE WYKŁADOWCÓW

Piotr Gibaszewski

Gdy nadciąga koniec świata. Apokalipsa wg. Świętego Plutona
Pluton, jako patron cienia, mroku, zniszczenia i transformacji jest nieformalnym patronem apokalipsy i millenaryzmu. Tematem wykładu jest wpływ aktualnych tranzytów planet pokoleniowych – Urana, Neptuna, a zwłaszcza Plutona – na procesy formowania się mrocznych, katastroficznych proroctw i wizji. Kim są współcześni prorocy apokalipsy oraz dlaczego jesteśmy tak bardzo podatni na wizję końca? O tym, jak apokalipsa przenika do ekologii, nauki i kultury.

Piotr Gibaszewski – astrolog, tarocista, astrocoach. Absolwent Instytutu Religioznawstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wykładowca astrologii w Studium Psychologii Psychotronicznej. Od 1995 roku prowadzi firmę udzielającą porad astrologicznych. Od 1998 roku publikuje astrologiczną roczną prognozę dla Polski i świata. Strona: www.solarius.pl


Cyprian Graczyk

Horoskop urodzeniowy jako narzędzie do kreacji własnej rzeczywistości
Każdy z nas jest magiem, który kreuje swoją holograficzną rzeczywistość, każdy jedno doświadczenie. Niczym alchemicy mamy pełny potencjał do transformacji wszystkich aspektów swojego ziemskiego doświadczenia. Nauka alchemii życia jest jednak skomplikowanym i złożonym procesem. Studiowanie horoskopu urodzeniowego pomaga ten proces uprościć, usystematyzować i przyspieszyć. Unikalny wzór kreacji Twojej rzeczywistości jest zawarty w Twoim horoskopie urodzeniowym a siedem planetarnych archetypów stanowią klucze alchemii życia.

Cyprian Graczyk – astrolog, coach, autor, pasjonat mistycyzmu i praw duchowych, który poświęcił swoje życie na rozwój osobisty, eksplorację prawd duchowych oraz zgłębienie ludzkiej natury i psychiki. W swojej pracy integruje wiedzę psychologiczną z prawami duchowymi oraz badaniami nad świadomością. Prowadzi konsultacje astrologiczne oraz coaching pomagając innym wzmocnić twórczy potencjał do kreacji własnej rzeczywistości. Specjalizuje się także w emocjonalnym uzdrawianiu, przemocy narcystycznej i pracy z zespołem stresu pourazowego.

Wojciech Jóźwiak
Astrologia i symboliczne zwierzęta
W książce „Nasze zwierzęta mocy”, wydanej w 2023 roku, prócz innych mocy zwierząt przedstawiam ich związki z astrologią. Zwierzęta w astrologii mamy od samego początku. Zodiak to zodiakos kyklos czyli po grecku krąg zwierząt. Psychologiczne typy ludzi przyrównywano do zwierząt – jak Baran, Byk, Rak, Lew, Skorpion, Koziorożec… – a figury tych zwierząt znajdowano we wzorach narysowanych na niebie przez gwiazdozbiory. Pierwsi astrologowie nie byli jednak konsekwentni. Niektóre znaki zodiaku nie są od zwierząt, choć aż się prosi, by Bliźnięta nazwać Psem, Pannę Kurą, a Wodnika Krukiem. Waga ma już zwierzę w nazwie, bo jej grecka nazwa zygos znaczy para wołów we wspólnym jarzmie. W mojej książce staram się uchwycić astrologiczne wzory zwierząt. Często nie są one proste. Żaba, na przykład, jako symboliczne zwierzę-archetyp, najwięcej ma wspólnego ze znakiem i typem Ryb, ale sięga dalej, ponieważ koduje również rozpasaną płciowość i rozród, więc kojarzy się z Wenus i to jeszcze bardziej niż sam znak Ryb. Nasze lasy zamieszkuje trójka groźnych zwierząt, ale wilk jest od Marsa (tak go postrzegamy, poprzez nasze mity, baśnie i skojarzenia), dzik od Plutona, a niedźwiedź od Jowisza. I tak dalej.

Wojciech Jóźwiak astrologią zainteresował się na początku lat 80. XX wieku. Czuje się związany z jej racjonalnym i nie-okultystycznym nurtem. Stara się kontynuować idee pochodzące od Michela Gauquelina (np. pierwszorzędne znaczenie planet na osiach kosmogramu, typy planetarne) i od Johna Addey’a (analiza harmoniczna). Od 1997 roku wydaje e-magazyn Taraka (www.taraka.pl), gdzie astrologia jest jednym z głównych tematów. Od 2004 prowadzi w Internecie i w realu Akademię Astrologii (www.astroakademia.pl). Jego najważniejsza książka to: „Astrologia samopoznania” (2007).

Izabela Kiełbowska
Matka Ziemia i Niebo – zodiakalny ekosystem potrzeb i wartości
W geocentrycznym horoskopie możemy postawić w środku siebie na wstrzymanej, obrotowej Ziemi i popatrzeć wokół. Użyjmy wyobraźni – otacza nas niebo a ciała niebieskie krążą, przesuwają się przed naszymi oczyma, poruszając się po swoich własnych wytyczonych ścieżkach. Chcemy to wszystko uchwycić na raz. Jak to zrobić? Próbujemy złapać. W cudowny sposób przenosimy wszystko tak, że ląduje na płaszczyźnie, niczym na tacy czy może – okrągłym talerzyku. Potem kroimy nasze niebo na kawałeczki, jak wieloskładnikową dwunastoczęściową pizzę i patrzymy. Cóż smakowitego my tu mamy? Napotykamy cząstki bardziej słodkie, nieco gorzkie, dość łagodne, ostre… Niektóre sprawiają, że rozpływamy się w błogości, a inne wolelibyśmy pominąć – czujemy niesmak czy nawet – odrazę. Skorpion – fuj! Oj, jaki Rak przewrażliwiony! Strzelec – czy to nie przesada? Koziorożec – za zimne i twarde jakieś. Ale Waga… jaki balans! Panna – perfekcyjne! Lubimy i nie lubimy – wszystkie kawałki są tutaj przed nami i tworzą różnorodną dopasowaną całość. I każdy kawałek ma dla kogoś wartość i komuś jest potrzebny. Co dla kogo i dlaczego?

Izabela Kiełbowska jest astrolożką i tarocistką, członkiem Stowarzyszenia Astrologów w Polsce oraz Polskiego Towarzystwa Astrologicznego, do którego władz należała od grudnia 2016 do września 2022 (organu Komisji Rewizyjnej). Brała udział w tworzeniu publikacji X Tomu Biblioteki PTA Interpretacja Gwiazd Stałych Johna Frawley’a, a podczas XIV Konferencji SAwP prowadziła wykład Świat wyłaniający się z chaosu – sztuka interpretacji astrologicznej z wykorzystaniem intuicyjnego prowadzenia. Ukończyła trzy poziomy Szkoły Astrologii PTA, obejmującej swoim zakresem tematycznym astrologię tradycyjną i współczesną oraz uczestniczyła w licznych wykładach, warsztatach i lekcjach, prowadzonych zarówno w obrębie wspomnianych stowarzyszeń, jak i poza nimi. Nieustannie poszerza swoją wiedzę i umiejętności, czerpiąc ze źródeł dostępnych w języku polskim i angielskim oraz mądrości zaprzyjaźnionych doświadczonych praktyków. Astrologia jest jej wieloletnią pasją, której poświęca czas i myśli każdego dnia. Przygląda się światu z astrologicznej perspektywy. Ze szczególną uwagą obserwuje ruch Księżyca i powiązane z nim ludzkie nastroje. Prowadzi fanpage – Izabela Kiełbowska – astrolożka i tarocistka oraz kanał na youtube – TAROT DROGI ROZWOJU – Izabela Kiełbowska.
https://www.facebook.com/izabela.kielbowska.astrolozka.i.tarocistka
https://www.youtube.com/channel/UCSGouS0RTdZ67JAmzTX-Ncg

Miłosława Krogulska
Systemy domów w Antologiach Wettiusza Walensa
Domy horoskopu to zagadnienie, jakie od wieków wywołuje żywe dyskusje wśród astrologów. Podczas wykładu przyjrzymy się technikom opisanych w dziele Antologie przez greckiego astrologa Wettiusza Walensa. Poznamy też przykłady zastosowania domów astrologicznych przez Walensa Zastanowimy się, jak wybór systemu domów wpływa na interpretację różnych rodzajów horoskopów.

Miłosława Krogulska jest astrologiem, dziennikarką oraz nauczycielem astrologii i tarota. Należy do Polskiego Stowarzyszenia Astrologicznego i the Astrological Association of Great Britain. Razem z Izabelą Podlaską prowadzi strony www.Astroportal.pl oraz www.Czary.pl. Mieszka w Warszawie. Kontakt: mii.krogulska@gazeta.pl

Ewa Krajewska 
César Manrique – genialny architekt, aktywista ekologiczny czy społeczny szkodnik?
Urodzony na Lanzarote artysta był zafascynowany księżycowym krajobrazem tej wulkanicznej wyspy. W niezwykle oryginalny sposób łączył architekturę z otaczającą przyrodą. Mieszkał w zaprojektowanym przez siebie domu w tunelach lawowych. Zasłynął jako zaciekły przeciwnik rozwoju masowej turystyki na Lanzarote. Broniąc wyspę przed zniszczeniem i pazernością wielkich koncernów hotelarskich, narobił sobie wielu wrogów. Głoszone przez niego idee życia w harmonii z przyrodą uznawane były za szaleństwo, jednak czas pokazał, że Manrique miał rację.

Warsztat
Księżyc w horoskopie urodzeniowym – w poszukiwaniu szczęścia, harmonii i spokoju
Położenie Księżyca w horoskopie pokazuje, jakie są nasze najważniejsze potrzeby na polu emocjonalnym, co przynosi spokój, zadowolenie i poczucie zjednoczenia z otaczającym światem. Ważne przemiany społeczne sprawią, że w coraz większym stopniu będziemy zwracać na to uwagę. Potrzeby emocjonalne będą coraz bardziej istotnym czynnikiem przy wyborze ścieżki kariery czy miejsca zamieszkania.

EWA KRAJEWSKA – podróżniczka, astrolog. Ukończyła Iberystykę na Uniwersytecie Warszawskim. Przez niemal 8 lat mieszkała w Meksyku, gdzie pracowała jako pilot wycieczek, jednocześnie rozwijając ezoteryczne zainteresowania (astrologia, tarot, runy, numerologia, astrologia aztecka). Na łamach „Czwartego Wymiaru” oraz „Poznaj Świat” opisywała piękno i tajemnice Ameryki Łacińskiej. Po powrocie do Polski poświęciła się astrologii. Nauki pobierała w Warszawskiej Szkole Astrologii i na wykładach Stowarzyszenia Astrologów w Polsce. Strona: www.facebook.com/Astrolog.Ewa oraz www.astrologewa.blogspot.com

 

Marcin Lechna
Trochę mistyki: Zodiak czyli opowieść o sensie istnienia. Trochę praktyki: przykłady wielokrotności przejawu tranzytów na wybranych horoskopach.
Astrologia to narzędzie pokazujące zamysł twórcy lub „DNA” rzeczywistości. Wykład na temat sensu istnienia wzorców astrologicznych i wpływu jaki mają na nasze życie. Człowiek, od wieków chce być nieśmiertelny, chce zajrzeć za kurtynę świata po śmierci i szuka odpowiedzi jak osiągnąć życie wieczne. Czy analiza zodiaku pozwala na odpowiedzi na powyższe pytania? Odpowiedzi sens naszego istnienia? Co leży u podstawy systemu, który nazwaliśmy zodiakiem i dlaczego rzeczywistość układa się w cykliczne wzorce, zarówno w makro jak i mikroświecie. Ponadto – Analiza wielokrotności przejawiania się tranzytów w naszym życiu na wybranych przykładach oraz kilka słów o wejściu Plutona do Wodnika.

Marcin Lechna – astrolog, menal coach sportowy, refrakcjonista, pisarz, biznesmen. Astrologią zajmuje się od 1993 roku. Bada ją i promuje. Wraz z Grzegorzem Frelichowskim przeprowadził badanie polegające na porównaniu typów Junga z typami astrologicznymi. Autor powieści „Daniel” w której w mistyczny świat akcji wplótł elementy astrologii. Od grudnia 2020 roku redaktor naczelny magazynu RELAX. Właściciel firm Diuk Optyk, Diuk Dystrybucja oraz wydawnictwa Labrum.

Andrzej Opejda
Astrologia w rolnictwie
Astrologiczne odniesienia w ludowych i historycznych przekazach. Rola Księżyca i znaków Zodiaku w rolnictwie organicznym. Różne systemy kalendarzy księżycowych. Wyniki doświadczeń przeprowadzanych na przestrzeni XX wieku.

Andrzej Opejda – ur. 30 listopada 1959 r. Astrologią zajmuje się od 1986 r. Uczeń Leszka Weresa, Marii Graham i Wojciecha Rojka. W 1993 r. założył i redagował wspólnie z Marią Graham czasopismo astrologiczne „Zodiak”, które (nieregularnie) ukazywało się od 1993 do 1997 roku. W grudniu 1995 r. założył Almanach Astrologiczny (prawdopodobnie pierwszy serwis internetowy w języku polskim poświęcony tylko astrologii), a w 1998 r. – internetową grupę dyskusyjną Astrologia. Inicjator i redaktor AstroWiki – internetowej encyklopedii astrologii. Współzałożyciel Polskiego Towarzystwa Astrologicznego, któremu przewodniczył przez pierwsze trzy lata działalności. W swoich zainteresowaniach i dociekaniach astrologicznych skupia się obecnie na astrologii mundalnej, hermetycznej, astrozofii oraz wczesnej historii astrologii. W swojej praktyce stosuje obecnie zodiak gwiazdowy.

Izabela Podlaska-Konkel
Horoskop jako kosmiczny kalendarz
Horoskop urodzeniowy przedstawia statyczny obraz planet, które na niebie są w nieustannym ruchu. Horoskop wskazuje więc, w jakim momencie cyklu znajdowała się planeta w momencie naszego urodzenia. Każdą planetę w horoskopie warto interpretować nie tylko na poziomie jej podstawowych cech, ale i przez pryzmat momentu w cyklu, w jakim jawi się w naszym horoskopie. To, w jakiej fazie Księżyca, Merkurego, Wenus, Marsa, Jowisza, Saturna się urodziliśmy znacząco wpływa na interpretację horoskopu.

Izabela Podlaska-Konkel uczy astrologii i tarota w Warszawskiej Szkole Astrologii. Autorka książek „Astrologia horarna w praktyce” (2017) i „Podręcznik astrologii” (razem z Miłosławą Krogulską, 2014). Wydaje Polskie Efemerydy z aspektami, ingresami i retrogradacjami na cały rok. Studiuje na wydziale Cultural Astronomy and Astrology (MA) na UWTSD w Walii oraz na wydziale filologii klasycznej UKSW w Warszawie. Przedstawiciel Stowarzyszenia Astrologów w Polsce oraz oficjalny przedstawiciel the National Council for Geocosmic Research w Polsce. Należy do AAGB i NCGR. Mieszka w Warszawie. Kontakt: iza.podlaska@gmail.com

Bogdan Zbrzeżny
Z Ziemi do Nieba – czyli o cyklach trochę inaczej
Dlaczego astrolodzy milczą na temat węzłów planet? To pytanie natury ogólnej, które pojawiło się w trakcie moich „ aktualnych astrologicznych inspiracji, badań”. Czy można mówić o „tranzycie” węzła północnego Marsa, a jeśli tak to, co może z niego wynikać? Ujmując krótko, prezentacja będzie dotyczyć pewnych cykli, które dane mi było doświadczyć w życiu a tym samym weryfikować ich przydatność jako technik prognostycznych. W prezentacji mam zamiar omówić poniższe tematy: kilka uwag na temat tranzytów węzłów Księżyca; stacje Wenus jako uzupełnienie do mojego wykładu, który miał miejsce na początku listopada 2022r. Omówię szerzej moje rozumienie tych stacji jako drogowskazów na ścieżce życia. Opowiem też o równoważności cyklu Saturna i progresywnego Księżyca – wątpliwości i uwagi. Czy tranzyt wskazuje na …, czy Księżyc mówi: sprawdzam?

Bogdan Zbrzeżny: interesuję się astrologią od 1995 r. W 1996 r. ukończyłem kurs prowadzony przez Margot Graham w ramach Polskiego Towarzystwa Psychotronicznego. Od 2008 do 2021 roku byłem aktywnym uczestnikiem Astroakademii Wojciecha Jóźwiaka. Do analiz i prezentacji wykorzystuję wyniki z własnego programu astrologicznego, który powstał w wyniku patrzenia na horoskop w sposób częstokroć odbiegający od standardowego podejścia. Swoje podejście do astrologi wielokrotnie prezentowałem podczas konferencji organizowanych przez SAwP a także wykładów prowadzonych dla uczestników kursów SAwP. Mieszkam w Warszawie.